جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۱

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از نفوذ ماهواره‌ها و کم رنگ شدن جایگاه حجاب و عفاف در بنیان خانواده انتقاد کرد….

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از نفوذ ماهواره‌ها و کم رنگ شدن جایگاه حجاب و عفاف در بنیان خانواده انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری داشجویان ایران(ایسنا)، منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام، امروز جمعه، 25 مهر در خطبه‌های نماز جمعه، تاکید کرد: خانواده‎ها نباید از امور دینی و اسلامی در زندگی غافل شوند.

وی، رعایت تقوای الهی را وظیفه‌ای فردی و هم جمعی دانست و از تقوا به عنوان بزرگترین و با ارزش‌ترین سرمایه انسان در دنیا و آخرت یاد کرد.

امام جمعه شهرکرد به اول آبان، روز خانواده و تکریم بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بکوشیم خانواده‌ای مطابق با سبک و سیره حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) داشته باشیم. خانواده اسلامی باید اهل نماز شب، سحرخیزی، عبادت، تلاوت قرآن، راز و نیاز و بندگی با خدا و به دور از هرگونه گناه و معصیت باشد.

وی ادامه داد: خانه ای که در آن یاد و ذکر خدا نباشد به طور قطع بی روح و بی نشاط خواهد شد، بر همین اساس بکوشیم خانه‌ای الهی و قرآنی داشته باشیم.

امام جمعه شهرکرد، 26 مهرماه، آغاز هفته ورزش و جوانان را یادآور شد و گفت: تربیت بدنی و سلامت جسم از ضرورت‌ها و تاکید مستمر دین اسلام است، چرا که در سایه سلامت جسمانی، عمل به وظایف فردی و دینی به شکل مطلوب محقق خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات، صیانت از اسلام ناب محمدی و دستاوردهای انقلاب، امام و شهدا را مهم‌ترین رسالت وزارت اطلاعات عنوان کرد و افزود: وزارت اطلاعات جمهوی اسلامی ایران، ترس و وحشت را بر جان دستگاه‌های اطلاعاتی و جاسوسی جهان انداخته است. اقتدار، صلابت، تدبیر، عقلانیت، ایمان و اخلاص مجموعه وزارت اطلاعات و سربازان گمنام و جان برکف امام زمان(عج) خار چشم دشمنان شده است.

وی، وزارت اطلاعات را چشم همیشه بیدار، تیزبین و بصیر انقلاب در دفاع از دستاوردها و تمامیت ارضی کشور دانست و گفت: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین و مایه یاس و نامیدی است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه کنیه و دشمنی دشمنان نسبت به ملت ایران پایان نخواهد داشت، گفت: دشمنان با تمام قوا به دنبال ضربه زدن و دشمنی با شیعه و جمهوری اسلامی ایران هستند، چرا که پیام انقلاب به سراسر دنیا منتقل شده است.

وی همچنین عمل به وظایف و دستورات دینی را یکی از راه‌های افزایش تقوای الهی عنوان کرد و افزود: عمل به دستورات و واجبات الهی در بعد فردی و حاکم کردن دستورات اسلامی و حفظ شان و جایگاه اسلام در جامعه از جمله وظایف هر فرد در رعایت تقوای الهی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام نکونام، بازگشت حجاج از سرزمین وحی و خاتمه یافتن موسم حج سال 93 را یادآور شد و گفت: امسال بیش از 60 هزار نفر حاجی از سراسر کشور به حج تمتع مشرف شدند و مناسک حج را با نیت الهی به جای آوردند.

وی با بیان اینکه سفر به خانه خدا و انجام اعمال و مناسک حج ایمان و تقوا را در دل و جان آدمی رشد می‌دهد، خاطرنشان کرد: حفظ و پاسداری از دستاوردهای حج وظیفه و رسالت سنگین حجاج بیت الله الحرام است.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: حج تمتع نه تنها معرفت و شناخت انسان را نسبت به خدای متعال و عالم آخرت ارتقاء می‌بخشد بلکه در ساختن یک جامعه ایمانی و توحیدی نیز نقش آفرین و اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه در فریضه حج، دشمن ستیزی، شیطان گریزی و دوری جستن از شیطان صفتان، متجلی و آشکارا است، تصریح کرد: در فریضه حج تمام اعمال با نیت قربه الی الله انجام می‌شود یعنی هر عملی که صورت می‌گیرد تنها با هدف رضای خدای متعال است.

حجت الاسلام نکونام با تاکید بر اینکه باید بکوشیم در لحظه لحظه زندگی دشمن ستیز و استکبار ستیز باشیم، بیان کرد: با دشمنان و شیطان صفتان، سازش و همراهی نکردن، درس بزرگ فریضه حج تمام مسلمانان است.

وی، جهاد مستمر و مداوم با شیطان و شیطان صفتان را وظیفه امروز تمام حجاج دانست و گفت: حاجی باید با اخلاص و خداباوری در برابر تمام متکبران، زورگویان و شیطان صفتان ایستادگی کند و این فرهنگ را به جامعه و اهل تقوا نیز انتقال بدهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.