سه شنبه، ۱۹ فروردین ۹۳ - ۰۴:۱۴

به گزارش میهن پست – رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبنای کار دولت برای پرداخت یارانه ها طبق گزارش مردم…

به گزارش میهن پست – رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبنای کار دولت برای پرداخت یارانه ها طبق گزارش مردم باشد گفت: دولت تغییراتی که در افزایش قیمت حامل های انرژی می دهد در حد طاقت و تورم موجود باشد.

به  نقل  از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از ارایه گزارش نوبخت معاون برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهور و مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: از آقایان نوبخت و مصباحی مقدم برای ارایه گزارشی در خصوص هدفمندی یارانه ها و لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی تشکر می کنیم و آقای نوبخت سازماندهی اولیه دولت را برای اجرای اقتصاد مقاومتی توضیح دادند که در یک زمان بندی مشخص ارایه می شود و از بقیه دستگاه ها می خواهیم گزارش شان را به آقای نوبخت تحویل دهند.

وی افزود: تاکید ما این است که دولت با مرکز پژوهش ها برای ایجاد اقتصاد مقاومتی همکاری کند و کمیسیون های تخصصی مجلس را نایب رئیس مجلس آقای باهنر هماهنگ می کنند و امیدواریم همکاری مجلس و دولت نتایج ملموسی را برای کشور به ارمغان بیاورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: دولت اساس کارش را بر اعتماد به گزارش های مردم بگذارد و پایه کار را بر این اعتماد قرار دهد. در روزهای اخیر مسایلی را در رسانه ها می شنویم که نباید مبنای کار قرار گیرد. مردمی که نیاز دارند باید برای ثبت نام یارانه ها اسم نویسی کنند و این بحث که دولت حساب ها را بررسی می کند ناامنی روانی به وجود می آورد و این درست نیست. اصل بر رفتار صادقانه مردم است و پایه کار دولت بر همین باشد.

وی با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی تاکید کرد: مجلس اختیار را به دولت داده است و باید با بررسی کارشناسی در حد طاقت مردم قیمت گذاری و برنامه ریزی شود و همچنین بر حسب خدماتی که دولت ارایه می کند. این نکته ای بود که آقای مصباحی مقدم نیز تاکید داشتند اگر قیمت ها ناگهانی افزایش یابد باید خدماتی نیز داشته باشیم.

لاریجانی در توصیه ای به دولت اظهار داشت: مبنای کار بر صداقت گزارش مردم باشد و تغییراتی که در قیمت حامل های انرژی به وجود می آید در حد طاقت مردم و تورم موجود باشد و در ازای خدماتی که می دهند فشار از روی مردم کاهش یابد.

وی با اشاره تبلیغاتی که این روزها در خصوص هدفمندی یارانه ها انجام می شود گفت: در تبلیغات این روزها جوری از یارانه ها صحبت می شود که هر کس فقیر است یارانه می گیرد اما این درست نیست کسی که از یارانه ها استفاده می کند می خواهد در شان خود زندگی کند و به معنای فقیر بودن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *