یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، سردار بهمن کارگر ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار بهمن کارگر ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان خوزستان عنوان کرد: استان خوزستان در دوران جنگ هشت ساله بیش از دو هزار بار مورد هجوم دشمن قرار گرفت و زمانی که خرمشهر آزاد شد همه مردم ایران خوشحال شدند.

وی با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه، حفظ آثار جنگ می تواند آینده کشور را تضمین کند، افزود: بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص نشان از این دارد که ما باید تلاش خود را در این زمینه افزایش دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور پیشرفت کشور در بخش های سلول های بنیادی، انرژی هسته ای خودکفایی نظامی را مرهون دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: نمونه بارز عزم ملی و مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری را می توان در هشت سال دفاع مقدس دید.

سردار کارگر با اشاره به مشکلات پیش آمده در کشور سوریه گفت: تا زمانی که این کشور به صورت کلاسیک اداره می شد دچار وضعیت آشفته ای بود اما با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، وضعیت این کشور دچار تغییرات فراوانی شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور همچنین با اشاره به بحران پیش آمده در کشور عراق اظهار کرد: در این کشور نیز حضور مردم و مرجعیت باعث تغییر وضعیت اساسی شد.

کارگر با اشاره به همکاری و تعامل خوب دولت جدید با این بنیاد عنوان کرد: سایر نهاد های دولتی نیز باید به تبعیت از رئیس جمهور با این سازمان همکاری داشته باشند و در این زمنیه تنها به سردادن شعار بسنده نکنند.

وی، کاروان های راهیان نور را یکی از بزرگ ترین همایش های فرهنگی در دنیا برشمرد و افزود:  بیش از چهار میلیون نفر در این برنامه وسیع شرکت می کنند که  78 درصد این جمعیت افراد در سنین 15 تا 30 تشکیل می دهد و 50 درصد آنها نیز برای بار اول به این سفر می آیند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با انتقاد از نبود یک موزه دفاع مقدس در مرکز استان خوزستان گفت: باعث تاسف است که در مرکز استانی که مهد دفاع مقدس است موزه جنگ وجود نداشته باشد به همین دلیل انتظار ما از استاندار خوزستان این است که اقدامات لازم را برای ساخت یک موزه دفاع مقدس انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های عبدالمجید عقیلی، محمد علیپور به عنوان مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استام خوزستان منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.