جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۲

به گزارش ایرنا، امیر قادری روز جمعه در دیدار مشاور و مجری طرح رصد خانه آبیدر سنندج، همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر…

به گزارش ایرنا، امیر قادری روز جمعه در دیدار مشاور و مجری طرح رصد خانه آبیدر سنندج، همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج را با دستگاه های اجرایی برای ساماندهی و توسعه زیرساخت های گردشگری شهر سنندج بویژه در پارک جنگلی آبیدر خواستار شد.

وی با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تسریع در روند توسعه استان، گفت: همه باید شرایط را برای تسهیل ورود سرمایه بخش خصوصی و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کنیم.

قادری گفت: باید با نگاه توسعه محور به بخش گردشگری استان نگریسته شود و از هرگونه تنگ نظری برای توسعه این بخش خودداری کنیم.

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: مدیران استان باید برای تحقق اهداف توسعه استان مسوولیت پذیر و ریسک پذیر باشند و قطعا دیدگاه مثبت مدیران استان مسیر توسعه همه جانبه از جمله در بحث توسعه گردشگری و فرهنگی استان را مهیا خواهد ساخت.

وی با اشاره به اینکه توسعه بخش گردشگری در کردستان بویژه شهر سنندج باید متناسب با ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی صورت گیرد گفت: سنندج به عنوان شهری فرهنگی با پتانسیل گردشگری بی نظیر طبیعی می تواند توسعه فراوانی در بخش گردشگری و فرهنگی داشته باشد و باید از این ظرفیت ها به نحو شایسته استفاده کرد.

قادری افزود: در اجرای برنامه های توسعه بخش گردشگری باید دقت فراوانی در جانمایی و مکان یابی برای اجرای این طرح ها داشته باشیم تا کمترین آسیبی به زیرساخت های و جاذبه های گردشگری شهر سنندج و سایر شهرهای استان وارد شود.

وی در ادامه به قابلیت های بی نظیر پارک جنگلی آبیدر سنندج اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه زیرساخت های گردشگری در آبیدر باید نهایت دقت به عمل آید تا با حفظ هویت این منطقه گردشگری نسبت به توسعه آن اقدام کنیم.

مشاور و مجری طرح رصد خانه آبیدر سنندج نیز در این دیدار گزارشی از اقدامات و کارهای انجام شده را ارایه کرد.ک/2

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.