شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۹

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: مشکل کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی جنوب استان کرمان بحران ایجاد کرده است، و…

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس گفت: مشکل کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی جنوب استان کرمان بحران ایجاد کرده است، و تاکنون مکاتبات زیادی با وزارت بهداشت در این زمینه انجام شده است و باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، “فرج‌الله عارفی” در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: جنوب کرمان بیش از یک‌میلیون نفر جمعیت دارد و متناسب با این جمعیت، باید عدالت در توزیع امکانات و منابع درمانی در جنوب کرمان افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: در جنوب کرمان با توجه به خطرات جاده‌ای، بحث نبود دستگاه ام‌.آر.‌آی وجود دارد و به دلیل نبود این دستگاه مردم جنوب کرمان به مرکز استان مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس خاطرنشان کرد: مدیریت بر منابع بیش از منابع اهمیت دارد و ما این انتظار داریم که تمرکز منابع و امکانات تنها در مرکز استان‌ها نباشد.

عارفی تصریح کرد: توزیع ناعادلانه منابع سبب توسعه نامتوازن در این حوزه شده است و اگر منابع به صورت عادلانه و متوازن توزیع شود، بسیاری از مشکلات حوزه درمان برطرف می‌شود.

وی اظهار کرد: مشکل کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی جنوب استان کرمان بحران ایجاد کرده است و تاکنون مکاتبات زیادی با وزارت بهداشت در این زمینه انجام شده است و باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.

عارفی ابراز کرد: در سال جاری با تخصیص اعتبار ماده 180 سبب شد که مناطق کمتر توسعه یافته به مناطق برخوردار برسانند و برای احداث بیمارستان عنبرآباد اعتباراتی در این زمینه تخصیص یافته است.

وی در زمینه کمبود پزشکان متخصص در جنوب کرمان افزود: مشکل کمبود پزشکان متخصص در جنوب کرمان را باید برطرف کرد و این کمبود با پیگیری وزارت بهداشت می‌تواند، برطرف شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس افزود: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات بسیار چشمگیری را در زمینه درمان در جنوب کرمان انجام داده است که در طول تاریخ انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده و یکی از این اقدامات طرح تحول نظام سلامت است که رضایت‌مندی مردم را به همراه داشته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.