چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۷:۳۴

سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام از شناسایی یک هزار و ۷۰۹ روشندل در ایلام خبر داد. «فرمان عزیزنیا» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام از شناسایی یک هزار و ۷۰۹ روشندل در ایلام خبر داد.

«فرمان عزیزنیا» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام به مناسبت فرا رسیدن 23 مهر روز عصای سفید اظهار کرد: یک هزار و 709 روشندل در استان شناسایی شده‌اند و امروز خدمات بینایی سنجی در مراکز استان به صورت رایگان انجام گرفت.

وی ادامه داد: از مجموع توانخواهان استان 2 هزار و 539 نفر ذهنی، چهار هزار و 133 نفر جسمی، حرکتی، یک هزار و 709 نفر نابینا، 652 نفر بیمار روانی، یک هزار و 227 نفر ناشنوا و 140 نفر نیز معلول ترکیبی هستند.

عزیزنیا عمده خدمات ارایه شده به این توانخواهان را پرداخت مستمری، ارایه وسایل کمک توانبخشی، اعزام به اردوهای کشوری تفریحی و مسابقات ورزشی اعلام و عنوان کرد: عمده‌ترین مشکل توانخواهان استان اشتغال است.

سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام خاطر نشان کرد: بر اساس قانون 3 درصد استخدام دستگاه‌های اجرایی باید از جامعه معلولان باشد که متاسفانه این قانون بصورت کامل اجرایی نشده است.

وی در پایان اظهار کرد: در صورتی‌که این قانون بصورت کامل اجرا شود، بخش مهمی از مشکل اشتغال جامعه توانخواهان استان نیز رفع خواهد شد.

25 هزار نفر در استان تحت پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.