شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۸:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحمان رستمیان بعد از ظهر جمعه در جمع مردم روستای بق از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان به بحث…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرحمان رستمیان بعد از ظهر جمعه در جمع مردم روستای بق از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان به بحث کمبود آب در این روستا پرداخت و گفت: مشکل کم آبی در کل کشور وجود دارد و بنده در اسفند ماه سال گذشته به وزیر نیرو تذکر و آن ها را در خصوص آب رسانی به برخی روستاها با تانکر در جریان قرار دادم و متوجه شدیم چند هزار روستا در کل کشور به این شیوه آبرسانی می شود.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی منابع آبی دامغان را محدود دانست و گفت: باید به وسیله انتقال آب از سرشاخه های پر آب مشکلات این حوزه را مرتفع کرد.

وی همچنین به بحث بودجه سالجاری کشور اشاره داشت و افزود: خوشبختانه بودجه نسبت به سال گذشته بهتر به سمت شهرهای کوچک و روستاها سوق داده شده که این امر به رفع مشکلات روستاها از جمله کم آبی سرعت خواهد بخشید.

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نگاه یکسانی به همه روستاها وجود دارد و این بودجه شامل تمام روستاها می شود که برای نیازهای اساسی آنها از جمله آب، بهسازی روستا، بهداشت و درمان و … هزینه می شود.

وی به بحث نیروی انسانی قوی پرورش یافته این روستا که در پست های مهم در مکان های مختلف مشغول به خدمت رسانی هستند اشاره و اظهار داشت: برای خدمتگذاری بیشتر تمام تلاش خود را در راستای رفع مشکلات به کار خواهم گرفت.

رئیس شورای اسلامی روستای بق نیز در ابتدای این جلسه به بیان توضیحاتی پیرامون وضعیت روستا پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر روستای بق از چاه آبی استفاده می کند که متعلق به 40 سال قبل و قدیمی و تخریب شده است و پاسخگوی نیازهای اولیه مردم نیست.

علیرضا عمویی افزود: مشکل تعریض کوچه ها با همت مردم انجام شده ولی برای جابه جایی تیرهای برق و مخابرات باید هزینه های جداگانه به اداره برق و مخابرات پرداخت شود که موجب نارضایتی مردم این روستا شده است.

وی استفاده زائرسرای نزدیک روستای بق از تنها منبع آب آشامیدنی این روستا را یکی از عوامل تشدید کننده کم آبی منطقه عنوان کرد.

در این جلسه همچنین منصور کشاورزیان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان ضمن ابراز همدردی از مردم روستا بابت تحمل مشقات فراوان به خاطر کم آبی، قول مساعد داد تا فرایند اجرایی حفر چاه دوم در آینده برای مردم این روستا آغاز و مشکلات رفع شود.

روستای بق از توابع بخش مرکزی و در 15 کیلومتری شمال شرقی شهرستان دامغان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.