پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۶

ˈمحمدرضا عاشوریˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انتقال حساب شرکت های صنعتی استان مرکزی موجب شتاب درتوسعه منطقه…

ˈمحمدرضا عاشوریˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انتقال حساب شرکت های صنعتی استان مرکزی موجب شتاب درتوسعه منطقه و اصلاح ساختاری نظام مالی و پولی استان می شود.

وی توضیح داد: استقرار دفاتر فروش و حسابهای بانکی تعداد زیادی از واحدهای مادر تخصصی و تولیدی بزرگ در استانهای دیگر موجب شده که چرخش مالی استان مرکزی از مزایای فعالیتهای آنها محروم بماند.

عاشوری توضیح داد: هم اینک حدود دو هزار و 900 شرکت تولیدی و صنعتی در استان مرکزی فعال هستند که در صورت انتقال حسابهای مالی آنها به داخل استان حجم بالایی از نقدینگی در اختیار تصمیم سازان حوزه اشتغال و سرمایه گذاری استان قرار گرفته و چرخه اقتصادی با شتاب بیشتری به حرکت درمی آید.

معاون برنامه ریزی استانداری استان مرکزی اضافه کرد: همکاری صاحبان تولید و صنعت برای انتقال حسابهای مالی به بانکهای استان بستر تقویت توازن در منابع و مصارف استانی را فراهم کرده و در رفاه اجتماعی و بهبود مبلمان شهری و خدمات مختلف اثرگذار است.

عاشوری عنوان کرد: استان مرکزی به عنوان قطب صنعت کشور باید در سالی که به نام فرهنگ و اقتصاد نام گرفته در بحث اصلاحات نظام بانکی و سیاستهای پولی و مالی پیشرو باشد و الگوی موفقی را در انتقال حسابهای بانکی صنایع و هدفگذاری موثر آن در عمران و پیشرفت منظقه طراحی کنند.

استان مرکزی دومین قطب صنایع مادر تخصصی و چهارمین قطب صنایع کشور است که

از مجموع دو هزار و 904 واحد تولیدی و صنعتی آن 31 و چهار دهم درصد صنایع فلزی، 24 و دو دهم درصد کانی غیر فلزی، 22 و سه دهم درصد شیمیایی، شش و 9 دهم درصد نساجی و مابقی در سایر رشته ها است.ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.