دوشنبه، ۰۹ مرداد ۹۶ - ۰۸:۲۱
انتقال سرورهای تلگرام به ایران

انتقال سرورهای تلگرام به ایران و توضیحات پاول دوروف در حالی مورد توجه کاربران ایرانی این پیام رسان قرار گرفته است که پاول…

انتقال سرورهای تلگرام به ایران و توضیحات پاول دوروف در حالی مورد توجه کاربران ایرانی این پیام رسان قرار گرفته است که پاول دوروف نسبت به انتشار اخبار انتقال سرورهای تلگرام به ایران واکنش نشان داد و گفته تنها تهیه کننده ترافیک اینترنت CDN که هیچ دسترسی به اطلاعات خصوصی افراد در تلگرام ندارند، منتقل شد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

انتقال سرورهای تلگرام البته موضوعی بود که وزیر ارتباطات نیز به آن اشاره کرده بود ، اما پاول دورف به انتشار اخبار مبنی برانتقال سرورهای تلگرام به ایران واکنش نشان داد و این اظهارات را نادرست خواند.

انتقال سرورهای تلگرام به ایران

دورف درباره انتقال سرورهای تلگرام به ایران در یک پیام توییتری نوشت:

هیچ یک از سرورهای تلگرام (یا هر سروری که حاوی اطلاعات خصوصی کاربران ما باشد) به ایران منتقل نمی شود.همچنین دورف در کانال تلگرام خود نیز توضیح مفصلی در این باره داده است. او در این پیام اشاره می کند احتمالا برخی سیاستمداران یا روزنامه نگاران یک تهیه کننده ترافیک اینترنت (CDN) را که اطلاعات رمزگذاری شده تلگرام را ارائه می کند با سرورهای تلگرام اشتباه گرفته اند.

وی در ادامه توضیح داده که تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد. سرورهای تلگرام اطلاعات خصوصی را ذخیره می کنند و به هیچ کشوری منتقل نمی شوند اما تهیه کنندگان اینترنت و CDN ها در سراسر دنیا کار می کنند و هیچ دسترسی به اطلاعات خصوصی افراد در تلگرام ندارند و وی  در ادامه جزییات بیشتری از اتکا به CDN های طرف سوم در اختیار افراد قرار داده است.

این در حالی است که روز جمعه اخباری مبنی بر انتقال سرورهای تلگرام به برخی کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عربستان منتشر شد. تلگرام نیز در بخش توضیحات خود اشاره کرده بود این سرورها برای افزایش سرعت دانلود به مناطق مختلف جهان منتقل می شوند.

[highlight]منبع[/highlight]   mehrnews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *