دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۷

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از انتقال پروازهای حج ایستگاه پروازی تهران از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی…

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از انتقال پروازهای حج ایستگاه پروازی تهران از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛‌ ناصر خدر نژاد گفت: پیرو پی گیری های شرکت فرودگاه های کشور درخصوص انتقال پروازهای حج و عمره از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره)، بعد از عملیات حج سال گذشته بازدیدی از فرودگاه امام (ره) داشتیم که تا آن زمان اقدام قابل توجهی برای برطرف کردن نیازهای زائران انجام نشده بود.

وی افزود: در بازدید اخیر کارشناسان سازمان حج و زیارت که به درخواست رییس سازمان هواپیمایی کشور از فروردگاه امام خمینی(ره) انجام گرفت، شاهد بودیم که اقداماتی متفاوت از گذشته در فرودگاه برای برطرف کردن نیازهای زائران صورت گرفته است و مسیری مجزا برای زائران حج و همچنین ترمینال کوچکی در فرودگاه برای آمادگی اولیه زائران، تحویل بار، کنترل گذرنامه، دریافت کارت پرواز و هماهنگی کاروان ها برای انتقال زائران به سالن ترانزیت در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان حج و زیارت گفت: تیم شرکت فرودگاه های کشور مصمم است همه هماهنگی ها و اقدامات لازم را در خصوص انتقال پروازها به فرودگاه امام (ره) انجام دهد و واضح است که فرودگاه مهرآباد از توان و گنجایش لازم برای پروازهای حج و عمره برخوردار نیست و امیدواریم با هماهنگی های مدون و همکاری های نزدیکی که شرکت فرودگاه ها با سازمان حج خواهد داشت، خدماتی بهتر از گذشته به زائران حج امسال ارائه شود.

خدر نژاد اضافه کرد: زائران هفت استان کشور شامل استان های تهران، البرز، قم، قزوین، لرستان و مرکزی از ایستگاه پروازی تهران به سرزمین وحی اعزام می شوند که یکی از برنامه های ما این است که به منظور کاهش بار ترافیکی پروازها، پرواز زائران برخی استان ها از ایستگاه تهران به ایستگاه های پروازی در استان های مجاور انتقال یابد.

وی گفت: فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فرودگاه اصلی پروازهای خارجی است و یکی از نگرانی های ما تفاوت فرهنگی موجود میان زائران حج و عمره با دیگر مسافران سفرهای خارجی است که با تمهیدات اندیشیده شده امید است این دغدغه نیز برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.