دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از تعداد 260نفر در پی وقوع زلزله در بخش مورموری از توابع استان ایلام، 131نفر مورد درمان…

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از تعداد 260نفر در پی وقوع زلزله در بخش مورموری از توابع استان ایلام، 131نفر مورد درمان قرار گرفته و علت مراجعه مابقی به بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی، استرس و شوک حاصل از زلزله بوده است.

دکتر «علی دل پیشه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، در خصوص آخرین آمار مصدومین وقوع زلزله در بخش مورموری اظهار کرد: طبق آخرین گزارش ها از بخش مورموری مربوط به آمار مصدومان وقوع زلزله در این منطقه، در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) شهر آبدانان تعداد 95 نفر مورد مداوا قرار گرفته که از این تعداد 10نفر بستری و مابقی به طور سرپایی درمان شدند.

وی تصریح کرد: مصدومانی که در مرکز بهداشتی درمانی بخش مورموری تاکنون مورد درمان قرار گرفته‌اند، تعداد36 نفر است که از این تعداد 4 نفر به شهر دزفول در استان خوزستان به جهت نزدیکی به منطقه اعزام و بستری شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: تعداد 5 دستگاه آمبولانس اتوبوسی از استان‌های همجوار و از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تعداد 12 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه آمبولانس اتوبوسی به همراه تیم‌های پزشکی و تجهیزات کامل به منطقه زلزله زده مورموری اعزام شده اند.

دل پیشه یادآوری کرد: علاوه بر حضور استاندار و مسئولان استانی در منطقه زلزله زده بخش مورموری، معاون فوریت‌های پزشکی کشور و رئیس مرکز فوریت دانشگاه‌های قطب غرب کشور نیز ساعات آینده وارد بخش مورموری استان ایلام خواهند شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *