یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۹

سرپرست سازمان آتش‎‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با اشاره به افزایش 24 درصدی حریق در شش ماهه نخست امسال، عمده علت این…

سرپرست سازمان آتش‎‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد با اشاره به افزایش 24 درصدی حریق در شش ماهه نخست امسال، عمده علت این آتش‌سوزی‎‎ها را سوءنیت، انتقام‌جویی و عمدی اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه یزد، حسین قاسمیان بهابادی به مناسبت روز آتش‎‎نشانی، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در شش ماهه نخست امسال در مجموع 1602 مورد حریق و حادثه در شهر یزد روی داده که از این تعداد 932 مورد حریق و 607 مورد حادثه بود.

وی با اشاره به افزایش 24 درصدی حریق در این مدت و در مقایسه با مدت مشابه، عمده علت حریق‎‎های روی داده در شهر را عمدی و با سوءنیت و به منظور انتقام‌جویی و دشمنی شخصی و عمدتاً نیز در رابطه با حریق خودرو بیان کرد.

وی افزود: سهل‏‏‌انگاری، بی‎‎احتیاطی و حریق برای پاکسازی محیط از جمله سوزاندن زباله، دیگر علل عمده آتش‏‏‌سوزی در نیمه اول امسال بود.

قاسمیان همچنین با اشاره به رشد 2.9 درصدی رخداد حوادث شهر در شش ماهه اول سال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، عمده علل حوادث منجر به اعزام تیم امداد و نجات آتش‏‏‌نشانی را به دام انداختن حیوانات موذی و وحشی با 308 مورد و سپس محبوس شدن که عمدتاً به دلیل عدم رعایت استاندارد در رابطه با آسانسور بوده و نیز تصادف و واژگونی خودرو ذکر کرد.

وی اعلام‌کرد: در حوادث و حریق‎‎های روی داده امسال، مرگ شش نفر، مجروحیت 143 نفر و تعداد 134 نفر نجات یافته وجود داشته که به لحاظ تعداد نجات‌یافتگان امسال شاهد افزایش 52 درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال بوده‎‎ایم.

وی در ادامه از فعالیت 9 ایستگاه آتش‌نشانی در سطح شهر یزد خبرداد و گفت: امسال دهمین ایستگاه آتش‌نشانی شهر یزد در منطقه آزادشهر آماده بهره‌برداری خواهد شد و امیدواریم با اجرای عملیات ساخت ایستگاه منطقه مهرآوران، نیاز فعلی شهر یزد برطرف شود.

سرپرست آتش‎‎نشانی شهر یزد همچنین با اشاره به فعالیت کنونی 105 نفر در بخش‎‎های ستادی و عملیاتی این سازمان، از رفع کمبود نیروی این سازمان با به خدمت گرفتن 61 نفر نیروی جدید از اول آبان‌ماه در این سازمان خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش نیز پیرامون برنامه‎‎های هفته آتش‌نشانی توضیحاتی ارائه کرد و اهم برنامه‎‎های این هفته را برگزاری نمایشگاه ایمنی و حوادث از هفتم تا دوازدهم مهرماه در محل این سازمان واقع در بلوار صابر یزدی عنوان کرد.

قاسمیان با بیان اینکه این نمایشگاه در روزهای برپایی از ساعت 17 تا 22 برای بازدید عموم دایر خواهد بود، دیدار کارکنان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، صعود آتش‌نشانان یزد به قله برفخانه طزرجان، رژه ناوگان آتش‌نشانی، جشن پرسنل آتش‌نشانی، تجدید میثاق با آرمان‎‎های شهدا و تنها شهید آتش‌نشانی یزد، شهید علی محمد دشتی، را از دیگر برنامه‎‎های این هفته ذکر کرد.

به گزارش ایسنا، “جعفر امین مقدم” معاون خدمات شهری شهرداری یزد نیز در این مراسم به بیان توضیحاتی در رابطه با اهمیت حفظ ایمنی در شهر و اقدامات شهرداری در رابطه با سیاست آموزش شهروندان در این رابطه پرداخت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *