شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۴

به گزارش خبرنگار مهر، فرخ مسجدی ظهر شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی با بیان این مطلب اظهار داشت: برای…

به گزارش خبرنگار مهر، فرخ مسجدی ظهر شنبه در جلسه شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی با بیان این مطلب اظهار داشت: برای تبدیل شهرستان مراغه به منطقه ویژه اقتصادی اقدامات عملی صورت گرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه شهرستان های سراب و بستان آباد از ظرفیت های عظیمی برای سرمایه گذاری برخوردار هستند، افزود: متاسفانه این شهرستان ها با توجه به اینکه پتانسیل قوی برای جذب سرمایه گذاری دارند، اما تاکنون هیچ اقدام عملی برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان ها صورت نگرفته است.

مشاور عالی استاندار آذربایجان شرقی ابراز داشت: شهرستان هایی که دارای پتانسیل های قوی برای جذب سرمایه گذاری هستند باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده کنند.

مسجدی نبود سرمایه گذار را علت اصلی راکد ماندن فعالیت های تولیدی در شهرستان های بستان آباد و سراب دانست و گفت: برای افزایش سرمایه گذاری در حوزه صنعت این شهرستان ها نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستیم.

وی همچنین در ادامه افزود: طرح جامعی برای تبدیل برخی شهرستان های استان برای تبدیل آنها به منطقه ویژه اقتصادی تصویب شده است که باید منابعی برای فراهم آوردن زیر ساخت ها در آن شهرستان ها لازم است.

گفتنی است در جلسه شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی، نماینده های بخش خصوصی مسایل و مشکلات خود را با مسوولان و نمایندگان آذربایجان شرقی مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.