چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۱۱:۵۸

استاندار واسط گفت: توافقات اولیه جهت ایجاد کنسولگری در استان ایلام و موافقت تأسیس بازارچه در کشور عراق گرفته شده است. به گزارش…

استاندار واسط گفت: توافقات اولیه جهت ایجاد کنسولگری در استان ایلام و موافقت تأسیس بازارچه در کشور عراق گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «محمود طلال» استاندار واسط عراق در دیدار با معاون استاندار ایلام ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار کرد: پیرو توافقات به‌عمل‌آمده ارائه خدمات به زائرین و همچنین در برای سرعت بخشیدن به انجام مراحل گمرکی تعدادی نیرو استخدام شده است.

وی با بیان اینکه استقرار ادارات دامپزشکی، کشاورزی و بهداشت در مرز جهت واردات دام و مواد غذایی از ضروریات است، به توافق به‌عمل‌آمده جهت تردد رانندگان ایرانی با ویزای متعدد اشاره و تصریح کرد: توافقات اولیه جهت ایجاد کنسولگری در استان ایلام و موافقت تأسیس بازارچه در کشور عراق نیز گرفته‌شده است.

استاندار واسط گفت: توافقات برای برداشتن ویزا در بین دو استان و درنهایت دو کشور نیز انجام‌شده است.

در این جلسه دکتر «حشمت‌الله عسکری» معاون برنامه‌ریزی استانداری ایلام با اشاره به تفاهمات انجام‌شده با طرف عراقی در جلسات گذشته که با حضور استاندار ایلام در استان واسط عراق برگزار شد و عملیاتی کردن برخی از مصوبات جلسات گذشته توسط طرف‌های عراقی ابراز امیدواری کرد: موضوع توافقات قبلی دو طرف و موارد جلسه فعلی پیگیری شود تا فعالان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران حضور بیشتری در استان واسط عراق داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *