چهارشنبه، ۱۲ خرداد ۹۵ - ۰۲:۱۵

انجام کارهای خانه با ربات زنبو شرکت ایسوس قطعا یکی از اخبار پر طرفدار برای علاقمندان به علم رباتیک است . شرکت ایسوس…

انجام کارهای خانه با ربات زنبو شرکت ایسوس قطعا یکی از اخبار پر طرفدار برای علاقمندان به علم رباتیک است . شرکت ایسوس اخیرا از یک ربات خانگی جدید رونمایی کرده که می تواند کار های زیادی را انجام دهد برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید.

هر رباتی که طراحی و تولید می شود دو هدف را دنبال می کند اولی آسان تر کردن کارها و دومی بدون اشتباه انجام دادن کارها است . در حقیقت هر ربات اختراع می شود تا  کارها را با سرعت و با دقت بیشتری انجام دهد .

حالا ربات جدید شرکت ایسوس یعنی زنبو آمده تا کارهای خانه را با سرعت و با دقت بیشتری برای انسان انجام دهد زنبو می تواند در خانه حرکت کند با ساکنین حرف بزند و بطور کلی هم خانه را تحت کنترل داشته باشد.

زنبو می تواند به تمامی وسایل هوشمند خانه متصل شده و آنها را کنترل کند مثلا اگر کسی زنگ خانه را بزند او به دوربین جلو در متصل شده و تصویر فردی که در پشت در است را نشان می دهد همچنین از طریق ریموت در را باز می کند . یا اینکه بطور مثلا کنترل تهویه و نور را به عهده می گیرد و در هر زمانی که نیاز است آنها را روشن یا خاموش می کند . او با حسگر هایش متوجه می شود که حالا باید چه چیزی را در خانه روشن کند و یا چه وسیله ای را خاموش کند .

هدف اصلی ایسوس از طراحی زنبو کمک رسانی به افراد مسن است . زنبو توانایی صحبت کردن با ساکنین را دارد شاید او بتواند یک مرد یا زن سالخورده را از تنهایی در بیاورد .

نمایشگر اصلی ربات زنبو روی صورت آن قرار دارد و کاربر می تواند به وسیله آن از نرم افزار هایی مانند مرورگر اینترنت یا تماس استفاده کند . از دیگر ویژگی های این ربات می توان به یادآوری گفتاری اشاره کرد . کافیست به زنبو بگویید مثلا دو روز دیگر وقت ملاقات دکتر دارید لطفا یادآوری کن او این جمله را به حافظه می دهد و در زمان مورد نیاز به شما اعلام می کند .

ربات زنبو همچنین می تواند کتاب بخواند ، موسیقی پخش کند و حتی کمی هم برقصد . اگر ربات احساس کند که شما از حال رفته اید یا وضعیت مناسبی ندارید سریعا با شماره های اضطراری تماس گرفته و سعی می کند شما را نجات دهد .

در حال حاضر زنبو حدود ۵۹۹ دلار قیمت دارد که برای یک ربات خانگی با قابلیت های کنترلی بسیار ارازن محسوب می شود .

با هم در میهن پست تصاویری از ربات زنبو شرکت ایسوس را  تماشا می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *