پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۰

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انجام 10 طرح پژوهشی و تحقیقاتی در یک سال گذشته در استان سمنان خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی…

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انجام 10 طرح پژوهشی و تحقیقاتی در یک سال گذشته در استان سمنان خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی استان سمنان فرصت‌های پژوهشی و تحقیقاتی استان سمنان را شناسایی و با انجام طرح‌های پژوهشی مختلف زمینه پیشرفت علمی استان را فراهم می‌کند، این 10 طرح پژوهشی در گروه‌های تخصصی علوم انسانی و اجتماعی، فنی و مهندسی، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر انجام شده است.

حسن رهایی به مناسبت 16 مرداد، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سمنان، افزود: انعقاد 7 تفاهم نامه پژوهشی، 14 قرارداد پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی، و انعقاد 11 تفاهم نامه آموزشی با دستگاه‌ها و ادارات استان سمنان در یک سال گذشته از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد انقلابی بوده است.

وی هم‌چنین ادامه داد: اخذ موافقت اصولی گروه بهره‌وری و توسعه کارآفرینی، اخذ موافقت کلی گروه برنامه ریزی و گردشگری کویر، اخذ شعبه اشتغال جهاددانشگاهی استان سمنان و راه اندازی نمایندگی خون بند ناف شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان جهاددانشگاهی از دیگر اقدامات جهاددانشگاهی استان سمنان در سال‌های 92 و 93 بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان هم‌چنین از برگزاری 24 دوره آموزشی و کارگاه‌های علمی و تخصصی شامل دوره‌های فیزیکی و شیمیایی گچ ساختمان، دوره آموزشی ویژه مصالح ساختمانی، آموزش‌های مرتبط به شرکت در مسابقات بتن و… در استان سمنان خبر داد.

رهایی در ادامه از انعقاد 11 تفاهم نامه آموزشی با دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان سمنان در سال گذشته و سال‌جاری خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی استان سمنان طی سال‌های 92 و 93 بیش از 60 دوره آموزشی برای کارکنان دولت برگزار نموده است که بیش از 3 هزار و 786 نفر در آن شرکت کرده‌اند، هم‌چنین دوره‌های آموزشی تخصصی مهارتی برای کارکنان دولت نیز به میزان 185 هزار ساعت در سال گذشته برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 80 عنوان دوره آموزشی تخصصی و عمومی برای فراگیران عمومی و آزاد برگزار شده است، تعداد فراگیران دوره‌های آزاد در سال 92، یک هزار و 34 نفر و از سال 92 الی 93 نیز 3 هزار و 173 نفر بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان هم‌چنین از برگزاری دوره‌های اشتغال محور شامل دستیار دندانپزشک و تکنیسین داروخانه در استان سمنان خبر داد و گفت: میزان اشتغال در دوره دستیار دندانپزشک 90 نفر و تکنیسین داروخانه 155 نفر بوده است.

رهایی از افزایش 60 درصدی تعداد دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان سمنان از سال 91 تا کنون خبر داد و گفت: در حال حاضر 1500 دانشجو در 21 کد رشته کاردانی و کارشناسی در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.

وی تدوین 2 دوره کارشناسی ارشد، تدوین 8 مقاله علمی پژوهشی و ISI توسط اساتید مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، و تدوین 4 کتاب درسی توسط اساتید این مرکز را از جمله فعالیت‌های آموزشی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان نام برد و گفت: این مرکز در سال‌های 91 و 92 به عنوان مرکز نمونه کشوری معرفی شده است.

رهایی در بخش فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی سمنان نیز از فعالیت دوخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و خبرگزاری قرآنی ایکنا، شعبه سمنان، خبر داد و گفت: مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی استان سمنان(ایسپا) نیز تعداد 28 طرح نظرسنجی از سال‌ 91 تا کنون به انجام رسانده است.

وی برگزاری 6 دوره اردوی دانشجویی ایران مرز پرگهر با محوریت شعار “ما می‌توانیم”، برگزاری 5 نمایشگاه تخصصی حجاب و عفاف، برگزاری نمایشگاه سیر تاریخی حجاب و عفاف، نمایشگاه فرهنگ حجاب و عفاف و برگزاری 10 کارگاه و گفتمان دینی و دانشجویی را از جمله فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان عنوان کرد و گفت: این گفتمان‌های دانشجویی در موضوعات بصیرت و فرهنگی عاشورایی، نشست دانشجویی حماسه اقتصادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی، گفتمان دانشجویی سبک زندگی اسلامی، نشست تحکیم بنیاد خانواده، نشست تخصصی جریان‌های معاصر دینی، نشست سیره فاطمی با موضوع حجاب و عفاف، جنگ نرم و… برگزار شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *