سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

یک راس بز وحشی در منطقه حفاظت‌شده کالمند مهریز که برای تغذیه از انجیر وحشی در لابه‌لای شاخه‎های این درخت گیر کرده بود…

یک راس بز وحشی در منطقه حفاظت‌شده کالمند مهریز که برای تغذیه از انجیر وحشی در لابه‌لای شاخه‎های این درخت گیر کرده بود با وجود تلاش محیط‎بانان برای نجات این حیوان از مرگ حتمی، یک پای خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه یزد و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان یزد، یک راس بز وحشی که برای تغذیه از میوه‏‌های انجیروحشی در ارتفاعات بوزش در منطقه حفاظت شده کالمند مهریز به بالای درخت رفته بود، در لابه‎لای شاخه‎های انبوه این درخت گیر افتاد و تلاش‎های طولانی مدت این حیوان برای نجات از این گرفتاری نه تنها فایده‌ای نداشته، بلکه منجر به شکستگی پای چپ آن ‎شد.

گرمای شدید هوا و وارونه بودن حیوان در لابه‎لای شاخه‎های درخت موجب شده بود که حیوان، انرژی و آب بدن خود را از دست دهد اما خوشبختانه قبل از مرگ حتمی حیوان، محیط‎بانان مهریز با اطلاع‎رسانی و کمک افراد محلی موفق به نجات این بز وحشی شدند.

حیوان آسیب‌دیده به سرعت به محل پاسگاه محیط‎بانی مهدی‌آباد منتقل و تحت اقدامات درمانی دامپزشک معتمد اداره کل محیط زیست استان قرار گرفت در نهایت حیوان یک پای خود را از دست داد، هرچند که از مرگ حتمی نجات یافت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *