جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۵

سلامت نیوز: مدیر گروه بیماری های چشمی بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه گفت: در بیماری انحراف چشمی چشم ها وضع ناهمگونی باهم دارند. ناصر…

سلامت نیوز: مدیر گروه بیماری های چشمی بیمارستان امام رضا(ع) ارومیه گفت: در بیماری انحراف چشمی چشم ها وضع ناهمگونی باهم دارند.

ناصر صمدی‌آیدنلو در گفت‌و‌گو با ایسنا، گفت: انحراف چشمی (الترابیسم) مشکلی است که در آن چشم‌ها نسبت به یکدیگر وضع ناهمگونی دارند. این انحراف‌ها در برخی مواقع همیشگی و برخی موارد به دلیل کم خوابی، خستگی و گرسنگی ایجاد می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: این بیماری جنبه ارثی و مادرزادی دارد و در برخی موارد نیز بر اثر ضربه به سیستم عصبی چشمی رخ می‌دهد.

مدیر گروه بیماری‌های چشمی بیمارستان امام رضا ارومیه تاکید کرد: این بیماری در کودکان باعث انحراف چشم به داخل می‌شود که علت آن زیاد بودن تومور پرده چشم در کودکان است؛ به طوری که در بزرگسالان به دلیل کم بودن این تومور انحراف به بیرون است.

صمدی آیدنلو اذعان کرد: در صورت تشخیص و درمان زود هنگام این بیماران امکان دید 2 چشمی فراهم می شود این در صورتی است که در عمل جراحی نیز نتیجه 100 صددرصدی وجود ندارد.

صمدی آیدنلو تصریح کرد: این بیماری اغلب پس از 2 سالگی رخ می‌دهد که در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع باعث تنبلی شدید چشم در بزرگسالی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.