جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۳

احمد طعمه الخضر رییس گروه موسوم به دولت موقت سوریه شامگاه پنجشنبه شورای عالی تروریست های مسلح که خود را «فرماندهی ارتش آزاد»…

احمد طعمه الخضر رییس گروه موسوم به دولت موقت سوریه شامگاه پنجشنبه شورای عالی تروریست های مسلح که خود را «فرماندهی ارتش آزاد» می نامند، منحل کرد و اعضای آن را برای تحقیقات در ارتباط با فساد مالی به مرجعی دیگر ارجاع داد.

به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، وی همچنین عبدالاله البشیر رییس گروه های تروریستی در سوریه موسوم به «ستاد ارتش آزاد» را از کار برکنار و عادل اسماعیل را جایگزین وی کرد.

الخضر از گروه های مسلح خود که در سوریه مستقر هستند، خواست در یکماه آینده برای تشکیل شورای دفاع نظامی و بازسازی ساختار ستاد موسوم به ارتش آزاد اقدام کنند.

یامن الجوهری یکی از نمایندگان این ستاد به اسکای نیوز گفت: این تصمیم به اتهاماتی در خصوص فساد، رشوه، حواله های مالی و سوء مدیریت در توزیع کمک به معارضان مسلح مربوط می شود. این تصمیم همزمان با درخواست باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا از کنگره برای موافقت با اختصاص 500 میلیون دلار به منظور آموزش و تسلیح معارضان مسلح (گروه های تروریستی) میانه رو در سوریه همراه است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا اخیرا در مصاحبه با شبکه سی بی اس آمریکا گفت: تصور می کنم شکست بشار اسد از نیروهای مخالف میانه رو در سوریه صحیح نیست و ما زمان بسیار زیادی را به تلاش برای همکاری با مخالفان سوری سپری کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.