دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله حسن ممدوحی در مراسم گرامی داشت روز عید غدیر خم که صبح امروز در بیت ایشان در…

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله حسن ممدوحی در مراسم گرامی داشت روز عید غدیر خم که صبح امروز در بیت ایشان در کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: روز عید غدیر خم یک عطیه الهی برای کمال دین و دنیا است.

وی ادامه داد: واقعه غدیر نه تنها معرفی امیر مومنان علی (ع) به عنوان وصی و جانشین پیامبر و خلیفه خدامند بر روی زمین است بلکه این روز معرفی یک دریای بیکران برای بشریت است که هر کس به اندازه ظرف خود از آن بردارد و بهره ببرد.

آیت الله ممدوحی خاطر نشان کرد: دانشمندان بزرگ مسلمان و غیر مسلمان در تحلیل ابعاد زندگی این شخصیت بی نظیر تاریخ قلم فرسایی کرده اند و بسیاری از آنها چه شیعه، چه سنی و چه مسیحی معترف شدند که در شناخت شخصیتی به نام علی بن ابیطالب (ع) در عجز و ناتوانی هستند.

وی افزود: چگونه می شود شخصیتی مانند علی که اسلام قائم به رشادت ها و شمشیر او بوده است 25 سال سکوت و خانه نشینی می کند در حالی که چیزی مثل واقعه غدیر را هم شیعه و سنی نقل کرده و بر آن صحه گذاشته اند.

عضو برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: شیعه واقعی کسی است که تمام قواعد زندگی ولایش را در ابعاد اجتماعی، فردی و سیاسی را مو به مو پیاده کند و در این مسیر قدم بردارد.

وی با اشاره به صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اظهار داشت: رمز این قدرت و ایستادگی دلدادگی به عنایات معصومین (ع) و اطاعت از ولی فقیه است که به ایران اسلامی پویایی و عزت عطا کرده است.

تضعیف جریان مقاومت در منطقه غیر ممکن است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به حوادث منطقه اظهار داشت: امروز می بینید گروه های دست پروده دشمنان دین را به نام دین به جان مسلمانان انداختند و به همین بهانه خود دولت استکباری هم به دنبال این تروریست ها وارد منطقه شدند تا شاید بتوانند جریان مقاومت را تضعیف کنند.

وی تصریح کرد: اما دیدیم و خواهیم دید که این جبهه مقدسه مقاومت در برابر کفر و تکفیر روز به روز مستحکم تر و تا آزادی قدس ادامه خواهد داشت.

آیت الله ممدوحی در پایان حوادث رخ داده در یمن و قیام آزادی خواهان مسلمان این کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: این اتفاقات در حالی رخ داد که آمریکا و عربستان تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پیروزی قیام مردم به کار گرفته بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.