چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۱۱:۳۶

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: با توجه به محدودیت سوخت‌های فسیلی باید از انرژی‌های نو در جهت تولید برق استفاده…

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: با توجه به محدودیت سوخت‌های فسیلی باید از انرژی‌های نو در جهت تولید برق استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در البرز، «ناصر اسکندری»، امروز(چهارشنبه 22مردادماه)، در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن بزرگداشت روز خبرنگار طی سخنانی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و خبرنگاری یکی از مهم‌ترین دستآوردهای پیشرفت جوامع بشری است، طوریکه میزان قانونمندی، آزادی بیان و مدنی بودن هر جامعه‌ای به طور مشخص با فعالیت خبرنگاران آن جامعه ارتباط مستقیم دارد.

وی افزود: خبرنگاران با تیزبینی‌های خود در احقاق حقوق مردم و دادن انگیزه به کسانی که در راستای تعالی جامعه تلاش می‌کنند و دفاع از حقوق مسلم اما پایمال شده محرومان، بسیار موثر هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نقد منصفانه و تعامل سازنده خبرنگاران با مدیران و مسئولان اجرایی نقش مهمی در پیشرفت و تعالی جامعه و پیگیری مطالبات مردم دارد و مسئولان اجرایی استان باید بدانند که نقد منصفانه زمینه‌ساز اصلاح جامعه است بنابراین نه تنها نباید از نقد هراس داشته باشند بلکه باید از این مقوله استقبال کنند.

اسکندری با اشاره به فعالیت شرکت نیروی برق استان گفت: خوشبختانه گزارش‌های حاصله نشان می‌دهد که اکثر واحدهای شرکت عملکرد خوبی در سال‌های اخیر داشته‌اند و این موفقیت مایه دلگرمی مدیریت و پرسنل شرکت است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در بین سه شرکت توزیع برتر کشور یکی نشانه‌های عملکرد مطلوب شرکت توزیع استان بشمار می‌رود که امید می‌رود با برنامه‌ریزی و تلاش مثمر همکاران بتوانیم در این حوزه به جایگاه بالاتری برسیم.

اسکندری تصریح کرد: مهم‌ترین هدف شرکت برق استان قرار گرفتن در جایگاه مطلوب به‌لحاظ خدمت‌رسانی و پاسخگویی به انتظارات مردم و مسئولان استان است، از این‌رو نیروهایی که در این شرکت به کار گرفته شده‌اند از جمله نخبگان و متخصصان این حوزه بشمار می‌روند.

وی ادامه داد: کسب مقام برتر در مجامع بین‌المللی، ارائه‌ی مقالات تخصصی، دریافت نشان افتخار از موسسه‌ی تحقیقاتی آمریکا بعلت ارائه‌ی تحلیل فرآیندهای سازمان با روش ابداعی از دستآوردهای به‌کارگیری این نیروهای متخصص محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با اشاره به شمار مشترکان استان البرز گفت: هم‌اکنون شرکت توزیع برق استان به یک میلیون و 120 هزار مشترک خدمت‌رسانی می‌کند که برای پاسخگویی به این مشترکان تاکنون 12 هزار کیلومتر شبکه‌ی توزیع و 12 هزار پست به بهره‌برداری رسیده است.

اسکندری هم‌چنین به چگونگی خدمت‌رسانی این شرکت به متقاضیان سخن به میان آورد وافزود: انجام امور متقاضیانی که به احداث تأسیسات جدید نیاز دارند از پارسال، به پیمانکاران واگذار شده است که این ارائه‌ی خدمت با نظارت شرکت توزیع برق استان انجام می‌شود.

وی هم‌چنین با اشاره به کیفیت برق ارائه شده به متقاضیان گفت: امروز کیفیت برق مصرفی متقاضیان، استاندارد مطلوبی دارد و مواردی چون قطعی برق، افت ولتاژ و… فقط در شرایط خاصی به وجود می‌آید.

این مقام مسئول مصرف بی‌رویه برق توسط شهروندان را یکی از عوامل مهم افت ولتاژ برق دانست و یادآور شد: باید با برنامه‌ریزی در راستای نهادینه کردن مصرف بهینه‌ی برق در میان شهروندان اقدامات بیشتری شود، چون تولید برق علاوه‌بر صرف هزینه‌های هنگفت، به آلودگی زیست محیطی منجر می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت جایگزینی انرژی‌های نو به جای سوخت‌های فسیلی در تولید برق گفت: سوخت‌های فسیلی منابع محدود و تجدیدناپذیری هستند و تکیه بر این منابع برای تولید برق، آینده‌ی کشور را با بحران روبه‌رو می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز با اشاره به تأمین برق مسکن‌های مهر شهر جدید هشتگرد افزود: بنابر توافقات، یک سوم هزینه‌ی تأمین برق «مسکن مهر» هشتگرد برعهده‌ی این شرکت است و شرکت تا به امروز به تعهد خود مبنی بر تأمین این مبلغ عمل کرده اما بقیه‌ی هزینه‌ها برعهده‌ی دولت و استانداری البرز است که به محض تأمین بودجه مورد نیاز این مهم تحقق می‌یابد.

این مقام مسئول از معوقات دستگاه‌ها و ادارات البرز به شرکت توزیع برق سخن به میان آورد و یادآور شد: دستگاه‌های خدمت‌رسان باید نسبت به پرداخت معوقات خود به این شرکت توجه بیشتری داشته باشند، چون بخش عظیمی از تأمین منابع مالی شرکت از طریق پرداخت هزینه‌ی مصرف توسط مشترکان تأمین می‌شود از این‌رو از مسئولان دستگاه‌ها انتظار داریم که در این حوزه با شرکت توزیع همکاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *