جمعه، ۰۵ آذر ۹۵ - ۱۲:۰۵
تامین برق جزیره

تامین برق جزیره ای در اقیانوس آرام با انرژی خورشیدی توسط شرکت تسلا موتورز انجام شد . حالا دیگر با انجام این پروژه…

تامین برق جزیره ای در اقیانوس آرام با انرژی خورشیدی توسط شرکت تسلا موتورز انجام شد . حالا دیگر با انجام این پروژه انرژی مورد نیاز ۶۰۰ ساکن این منطقه ایمن تر ، پاک تر و البته مرقون بصرفه تر تامین خواهد شد . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .تامین برق جزیره Ta’u با انرژی خورشیدی در حقیقت توسط شرکت آمریکایی سولارسیتی که حالا یکی از زیر مجموعه های تسلا موتورز است انجام شده است. در این پروژه ۵ هزار ۳۲۸ پنل  خورشیدی به کار رفته که آنها می توانند در مجموع ۱٫۴ مگاوات برق را تولید کرده و به شبکه متصل کنند . این میزان برق تولید شده توسط سلول های خورشیدی سولارسیتی تقریبا کل میزان انرژی مورد نیاز این جزیره است .

انرژی خورشیدی در واقع با تابش نور خورشید و برخورد به پنل های این شبکه به انرژی الکتریکی تبدیل شده و به ذخیره سازهای بسیار بزرگ منتقل می شوند به این ترتیب جزیره Ta’u حتی در روز هایی که خورشید پشت ابرها است دارای برق بوده و هیچ اختلالی در شبکه به وجود نمی آید.

شرکت سولارسیتی برای پروژه تامین برق جزیره Ta’u با انرژی خورشیدی از زمینی به وسعت ۱٫۴ هکتار استفاده کرده و تمامی پنل ها و ذخیره ساز ها را در همین زمین جای داده است .

جالب است بدانید پیش از این برق این جزیره توسط ژنراتورهای دیزلی تامین می شد ، این ژنراتور ها علاوه بر هزینه تعمیر و نگهداری بالا و همچنین مصرف بسیار زیاد سوخت دارای پسماندهای دیزلی هم بودند که تاثیر زیادی در آلوده کردن آب های اقیانوس داشت .اما حالا با انجام این پروژه نه تنها آلودگی به صفر رسیده بلکه ۴۹۸  هزار لیتر هم در مصرف سوخت صرفه جویی شده است .

چندین سال است که تسلا موتورز در زمینه استفاده از پنل های خورشیدی برای تولید انرژی خورشیدی و تامین انرژی پاک فعالیت می کند و البته تولیدسقف های خورشیدی و راه اندازی پروژه تامین برق جزیره Ta’u از جدیدترین فعالیت های این شرکت بوده که بصورت کاملا موفقیت آمیز انجام شده است .

با هم در میهن پست تصاویری از پروژه  تامین برق جزیره  Ta’u با انرژی خورشیدی را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : techtimes[/highlight]

یک دیدگاه برای “انرژی خورشیدی برق جزیره ای در اقیانوس آرام را تامین کرد + عکس”

  1. ساره گفت:

    بهتر از این نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.