جمعه، ۱۵ فروردین ۹۳ - ۰۷:۱۱

 به گزارش خبرگزاری مهر،شبکه اسکای نیوز از انفجار خودرو بمبگذاری شده در منطقه السومریه در دمشق خبر داد. از سوی دیگر شبکه المیادین…

 به گزارش خبرگزاری مهر،شبکه اسکای نیوز از انفجار خودرو بمبگذاری شده در منطقه السومریه در دمشق خبر داد.

از سوی دیگر شبکه المیادین به تسلط کامل ارتش سوریه بر مزارع الملیحه،ساختمان شهرداری،درمانگاه و کارخانه های تامیکو اشاره کرد.ارتش سوریه از چند محور وارد الملیحه شده است و در حال پاکسازی و مین زدایی این شهر است.

المیادین گزارش داد: توافق آشتی در حمص ظرف 48 ساعت آینده اجرایی خواهد شد.بر اساس مفاد این توافق سی اتوبوس به منطقه الدار الکبیره یا تلبیسه با نظارت هلال احمر سوریه وارد می شود.بخشی با سلاح سبک خود خارج می شوند.

این درحالی است که منابع از فتوی گروههای مسلح که اجازه خروج از منطقه قدیمی حمص را می دهد خبر دادند و این بر اساس این فتواها خروج از سرزمین به این مفهوم است که این منطقه سرزمین جهاد محسوب نمی شود.

منابع سوری از عملیات فرار گروههای مسلح از نزدیکی زندان مرکزی در حلب با شروع عملیات گسترده ارتش سوریه در این منطقه خبر دادند.

در لاذقیه ارتش سوریه ارتفاع موسوم به 1017 مشرف به السمرا در نزدیکی کسب را به کنترل درآورده است و به سوی ارتفاع 1013 در حال پیشروی است.بر اثر شلیک خمپاره از سوی گروههای تروریستی به بیمارستان السلوم و هتل پلانیت در منطقه العزیزیه حلب 12 نفر کشته و 16 نفر دیگر زخمی شدند.

همزمان منابع سوری از تشدید درگیری ها میان تروریستهای دولت اسلامی عراق و شام در البصیره و روستای ابریهه و نزدیک کارخانه های جاده کلیومتر هفت در دیرالزور خبر دادند.در این استان ارتش سوریه نیز مراکز تجمع تروریستها را هدف قرار داد.

در درعا ارتش سوریه عملیاتی علیه گروههای مسلح انجام داد و شماری از آنها را به هلاکت رساند و برخی دیگر را زخمی کرد.ارتش سوریه مانع از نفوذ گروههای تروریستی که قصد نفوذ از شمال شرق نوی به سوی جدیره در حومه قنیطره را داشتند شد.

در عملیات ارتش سوریه در حومه شرقی حمص بیست تروریست به هلاکت رسیدند و در این عملیات هفت نفر از نیروهای ارتش سوریه کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *