چهارشنبه، ۰۱ مرداد ۹۹ - ۱۰:۱۶
انقراض خرس‌ های قطبی

به گفته دانشمندان طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده انقراض خرس‌ های قطبی نزدیک است ! آنها معتقدند که این خرس نهایتا تا…

به گفته دانشمندان طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده انقراض خرس‌ های قطبی نزدیک است ! آنها معتقدند که این خرس نهایتا تا 80 سال آینده منقرض خواهند شد.

پژوهشگران کانادایی در بررسی جدید خود دریافتند که ممکن است خرس‌ قطبی تا سال ۲۱۰۰ منقرض شوند. غییرات اقلیمی برای همه ناراحت‌کننده است اما برای خرس‌های قطبی، پیامدهای بسیار ناگواری دارد زیرا این تغییرات می‌توانند یخ‌های قطبی را به تدریج از بین ببرند. انقراض خرس‌ های قطبی

“پیتر مولنار” (Péter Molnár)، پژوهشگر “دانشگاه تورنتو” (UofT) و همکارانش، با کمک دانشمندان حوزه اقلیم‌شناسی، به مدل‌سازی دما در آینده پرداختند. آنها اطلاعات حاصل از تخمین میزان یخ دریاها و همچنین میزان انرژی و چربی مورد نیاز خرس‌ها را مورد بررسی قرار دادند. سپس تلاش کردند تا با کمک یک مدل رایانه‌ای، مدت زمانی که خرس‌ها می‌توانند زنده بمانند، محاسبه کنند.

با از بین رفتن یخ‌های قطبی، امکان شکار و دسترسی به منابع غذایی نیز به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

مولنار گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهند که اگر با همین ترتیب کنونی به انتشار گازهای گلخانه‌ای ادامه دهیم، احتمالا تعداد قابل توجهی از خرس‌های قطبی را تا پایان قرن حاضر از دست خواهیم داد.

اگر روند گرم شدن زمین به همین ترتیب ادامه یابد، می‌توان گفت که تقریبا خرس‌های قطبی تا سال ۲۱۰۰ منقرض خواهند شد. این پژوهش، در مجله “Nature Climate Change” به چاپ رسید.

[highlight]منبع: newscientist[/highlight]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.