جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام بهشتی پور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد اظهار داشت: همواره…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام بهشتی پور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد اظهار داشت: همواره در طول تاریخ بین حق و باطل و پیروان این دو گروه نبرد وجود داشته است و همیشه در این صحنه رویارویی پیروزی با آنانی بوده است که در جبهه حق قرار گرفته اند.

وی زنجیره ای را که در طول تاریخ بشریت و در نبرد حق علیه باطل به وجود آمده است را دارای دهها حلقه دانست و بیان داشت: رویارویی نمرود در برابر ابراهیم، فرعون در برابر موسی و همچنین رویارویی ابوجهل ها و ابولهب ها در برابر پیامبر گرامی اسلام هرکدام یکی از حلقه های این زنجیر را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: در همه این مبارزات پیروزی از آن پیامبران و امامان بود و آنچه که این پیروزی ها را ثابت می کند یاد کردن پیامبران و امامان به درستی و خوبی در عالم هستی است.

وی افزود: در ادامه این فرآیند یکی از این حلقه ها قیام امام حسین(ع) و دیگری قیام حضرت مهدی(عج) است.

حجت الاسلام بهشتی پور اظهار داشت: این اراده الهی است که جمعیتی را بر می انگیزد تا پرچم اسلام را به اهتزاز در بیاورند و این گروه کسانی هستند که حقیقت طلب بوده و علیه باطل دست به شورش می زنند.

نشانه های گروه حق طلبان در مواجهه با جبهه باطل

وی به برخی از نشانه های گروه حق طلبان اشاره کرد و گفت: این افراد در محبت به خداوند سر از پای نمی شناسند و یاوران مهدی(عج) هستند که با خدای خود زلف گره می زنند و خدایار و خدامحور هستند.

این خطیب برجسته کشور دومین نشانه گروه حق را داشتن روحیه حماسی و سلحشوری دانست و یادآور شد: یکی دیگر از نشانه های این گروه بیداری و بصیرت آن ها و مهدی محوری آن ها است.

وی عنوان کرد: در عصر و زمانی زندگی می کنیم که حاکمیت اسلامی برپاست و همه ما در رابطه با این انقلاب وظیفه داریم.

حجت الاسلام بهشتی پور با بیان این مطلب که بایستی انقلاب اسلامی ایران را حفظ کرد بیان داشت: این انقلاب یکی از حلقه های اتصال بین قیام انبیا با قیام عالمگیر حضرت مهدی عج است و باید این انقلاب بسترسازی برای این حلقه اساسی یعنی قیام جهانی امام زمان(عج) شود.

این خطیب برجسته کشور در ادامه سخنان خود عنوان کرد: یکی از عواملی که امروز سعادت و کرامت انسان ها را تهدید می کند این است که انسان ها به زندگی های تشریفاتی روی آورده اند و منشا این زندگی ها غفلت از عالم مرگ و قیامت است.

حجت الاسلام بهشتی پور ادامه داد: این تشریفات گرایی باعث می شود انسان از فضایل انسانی دور شود و همین مسئله و روی آوردن به هزینه های سرسام آور باعث بالارفتن سن ازدواج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.