جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۳

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از دستگیری اعضای باند سارقان حرفه‌ای که با نقشه‌های از پیش تعیین شده وارد منازل مردم شده و اقدام…

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان از دستگیری اعضای باند سارقان حرفه‌ای که با نقشه‌های از پیش تعیین شده وارد منازل مردم شده و اقدام به سرقت طلاجات ‌می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، سرهنگ رمضان اللهوردیان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس 110 ملکان مبنی بر وقوع یک فقره سرقت زیورآلات از منزلی واقع در ملکان، بلافاصله اکیپ گشت یگان امداد به محل عزیمت می‌کنند که بنا بر اظهارات صاحب منزل، یک نفر خانم و یک نفر آقا با قدی متوسط جلوی درب ایشان حاضر و پس از زدن در، مادر صاحب منزل اقدام به گشودن در کرده و به محض بازشدن درمنزل، هر دو نفر وارد منزل شده و خانم دهان پیرزن را گرفته و به اتفاق مردی که همراه وی بود، تعداد شش حلقه النگوی طلا را از دست عروس منزل بریده و از محل متواری می‌شوند.

اللهوردیان افزود: با عنایت به حساسیت موضوع، مراتب در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان ملکان قرار گرفت و در همین رابطه شاکیان پرونده به آگاهی شهرستان دعوت و تصاویر متعلق به مجرمان سابقه‌دار برای شناسایی سارقان توسط آنان رویت شد، اما شاکیان موفق به شناسایی مجرمان نشدند.

وی اضافه کرد: مشخصات ظاهری مجرمان از مالباختگان اخذ شد و با تلاش و تحقیقات گسترده و پردامنه کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان ملکان، و بهره‌گیری از اخبار و گزارشات منابع خبری، شخصی با مشخصات ظاهری اعلام شده در یکی از روستاهای تابعه ملکان شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان ادامه داد: این شخص به هویت معلوم به پلیس آگاهی احضار و با شاکیه پرونده مواجهه حضوری شده و به محض مشاهده، متهم شناسایی شد.

وی ادامه داد: متهم ضمن اعتراف به سرقت، اعلام کرد با همکاری دایی‌اش و خانمی مبادرت به سرقت کرده و با خانم دوم دیگری از طریق دانشگاه آشنا شده‌ و مدت چهار سال است با وی ارتباط داشته اما به علت مخالفت خانواده ازدواج نکرده‌ و با هماهنگی دایی‌اش و این خانم به بهانه امر خیر به منزل مالباخته مراجعه کرده و وارد منزل شده و دایی‌اش در بیرون از منزل نگهبانی می‌داد.

وی خاطرنشان کرد: متهم در ادامه اعترافاتش گفت چون دیدیم فردی که در را باز کرد، فاقد طلاجات است از وی خواستیم اجازه دهد تا در امر خیر از سایراهل منزل سوال کنیم که به علت کمبود وقت النگوها را از دست عروس خانواده بریدیم و درآوردیم، سپس مقداری از طلاهای مسروقه را در شهرستان بناب به فروش رساندیم و پول آن را بین هر سه نفر تقسیم کردیم و بقیه طلاها نزد خانم دوم است.

اللهوردیان گفت: به منظور دستیابی به نتیجه نهایی، دیگر متهمان پرونده با اخذ نیابت قضایی و شناسایی محل اختفاء دستگیر و به پلیس آگاهی ملکان انتقال داده شدند که در همین رابطه خانم دوم در اثناء اظهارات خود اعتراف کرد علاوه بر این سرقت، به اتفاق این آقا در طول این چند سال سرقت‌های متعددی انجام داده و علاوه بر این به تنهایی نیز مرتکب سرقت شده است.

فرمانده انتظامی ملکان گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده و معرفی به مرجع قضایی، با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *