سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۹

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیروس سجادیان ظهر سه شنبه در نشستی خبری پیرامون اقدامات پلیس طی 15 روز گذشته گفت: در بهمن‌ماه…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیروس سجادیان ظهر سه شنبه در نشستی خبری پیرامون اقدامات پلیس طی 15 روز گذشته گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته يك متهم فراري تحت تعقیب در شيراز دستگير شد، به دنبال دستگیری این متهم كارآگاهان موفق شدند شش نفر از اعضای  باند سرقت مسلحانه را كه سال‌هاي 88 تا 89 سرقت‌هايي را در استان‌هاي البرز، فارس و اصفهان مرتكب شده بودند، دستگیر کنند.

سردار سجادیان در خصوص سرشبکه این باند گفت: يك سرشبکه این باند در سال 82 به اتهام سرقت مسلحانه يك شعبه بانك صادرات كرج دستگير شده و سپس متواري شده بود و پس از آن باندي را تشكيل و مبادرت به سرقت‌هاي متعدد كرده بود.

وي گفت: اعضاي اين باند تاكنون به انجام دو فقره سرقت بانك در سال 88 در اصفهان، يك فقره سرقت محموله موبايل در سال 92 در شيراز تحت پوشش ماموران ناجا، پنج فقره سرقت مسلحانه بانك در شيراز مربوط به سال‌هاي 88 و 89 اعتراف كرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس بیان کرد: در مخفیگاه این متهمان دو قبضه كلاش، 172 تير فشنگ يك قبضه كلت كمري و مقاديري مهمات اسلحه‌ي شكاري، مدارك هويتي جعلي، افشانه و اسپري فلفلي يك‌جفت پلاك جعلي و 16 دستگاه موبايل سرقتي كشف شده است.

سردار سجادیان در بخش دیگری از سخنان خود از انهدام دو کارگاه توزیع تجهیزات ماهواره خبرداد و افزود: این كارگاه تهيه و توليد تجهيزات ماهواره‌اي در شيراز شناسايي و دو نفر مرتبط با آن دستگير شدند و در محل كارگاه اين باند، هفت دستگاه بزرگ برش، دستگاه پرس، دريل‌هاي مربوطه، ‌ميل‌زن، خم‌كن دو دستگاه موتورجوش، 600 عدد ديش، دو هزار ميله و 500 پايه، چهار هزار قيچي و لواز نصب ال ام بي بر روي ديش، كشفشده است.

وي گفت: با شناسايي و دستگيري 9 عضو دو باند تهيه و توزيع تجهيزات دريافت امواج ماهواره، از آنان چهار هزار و 187 تجهيزات، دو هزار و 93 رسيور، 156 ديش و يك هزار و 938 ال‌ام بي، كشف و توقيف شد.

وی در ادامه از دستگیری دو برادر قاتل خبرداد و گفت: این دو برادر سال گذشته در میدان تره بار شیراز دو برادر دیگر را با گلوله به قتل رسانده و به استانهای همجوار رفته بودند.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: این دو برادر با انجام اقدامات پلیسی دستگیر و به قتل به دلیل مشکلات خانوادگی و مالی اعتراف کردند.

سردار سجادیان افزود: طي 15 روز گذشته فردي 38 ساله شناسايي و دستگير شد كه با تهيه كارت‌هاي باطل عابربانك و ايجاد يك حساب با مشخصات جعلي در يكي از بانك‌ها، با شگردي خاص اقدام به كلاهبرداري از افراد كم اطلاعي كه براي انجام امور بانكي به بانك‌هاي مختلف شهرستان‌هاي استان داراب، جم، فسا، ني‌ريز و … مراجعه مي‌كردند، مي‌كرد.

وی بیان کرد: تاکنون 20 نفر از وی شکایت کرده و تحقیقات از این متهم سابقه دار ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.