جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۵

معاون دادستان از شناسایی و دستگیری اعضاء یک باند پنج نفره که مسلحانه از منازل مردم سرقت می‌کردند، خبر داد و گفت: باند…

معاون دادستان از شناسایی و دستگیری اعضاء یک باند پنج نفره که مسلحانه از منازل مردم سرقت می‌کردند، خبر داد و گفت: باند مذکور در یک عملیات منسجم دستگیر و در بازرسی صورت گرفته، سه قبضه اسلحه و دوعدد بی‌سیم و یکصد فشنگ جنگی و یک قطار خشاب از سارقان، کشف و ضبط شد.

محمد ضیاءالدینی با اعلام این خبر به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کویر گفت: با جرائم علیه امنیت عمومی به شدت برخورد می‌شود و مجازات سختی در انتظار این افراد خواهد بود، تا درس عبرتی برای این افراد و دیگران باشد.

وی افزود: متهمان دستگیر شده به نام‌های «الف – س»، «ع- ج»،«م-م»،«ح-خ» و «م – ن» در تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه سه دستگاه موتورسیکلت و ورود به عنف چهار منزل با سوءاستفاده از لباس نظامی اعتراف کردند و تلاش برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی ادامه دارد.

ضیاءالدینی افزود: سارقان با سوءاستفاده از لباس نظامی و با در دست داشتن اسلحه و بی‌سیم و جعل حکم ورود به منازل افراد در شب، تقاضای بازرسی منازل را می‌کردند که پس از باز کردن در منزل توسط صاحب آن، با سرقت کلیه وجوه داخل منزل متواری می‌شدند.

معاون دادستان منوجان گفت: شگرد این افراد نصب شماره‌های جعلی برروی پلاک اصلی خودرو بوده، تا مورد شناسایی واقع نشوند.

ضیاءالدینی گفت: سرکرده این گروه، سارق مسلحی است که پرونده‌ای به اتهام حمل 250 کیلو موادمخدر دارد، وی پس از دستگیری به جرائم خود اعتراف کرد.

معاون دادستان منوجان با اشاره به این‌که ورود ماموران به منزل باید حتما با حکم قضایی باشد، به شهروندان توصیه کرد؛ در زمان مراجعه ماموران به در منزل حتما کارت شناسایی معتبر و حکم قضائی را از آنان درخواست کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *