شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۶

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی اعضای باندی که با دایرکردن فروشگاه موادغذایی قلابی و صدور چک‎های بلامحل دو میلیارد و…

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی اعضای باندی که با دایرکردن فروشگاه موادغذایی قلابی و صدور چک‎های بلامحل دو میلیارد و 500 میلیون ریال از مشتریان خود کلاهبرداری کرده بودند، خبرداد.

نورعلی یاری در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، اظهارکرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان چهارمحال و بختیاری در پی رصد جرایم و ردگیری مجرمان و اشرافیت روی باندهای تبهکاری موفق شدند باند بزرگ کلاهبرداری را شناسایی کنند.

وی در خصوص شیوه و شگرد متهمان گفت: اعضای باند با دایر کردن فروشگاه اغذیه‌فروشی قلابی و پخش کارت‌های تبلیغاتی و با شگرد اعتمادسازی ابتدا به صورت جزئی نسبت به خرید و فروش موادغذایی اقدام و پس از جلب اعتماد سوژه‎های خود با صدور چک‎های بلامحل در مبالغ بالا، 250 میلیون تومان کلاهبرداری کردند.

یاری افزود: در ادامه تحقیقات مشخص شد سردسته باند طی سال‌های اخیر در چند استان کشور به اتهامات متعدد نظیر جعل اسکناس، کلاهبرداری و حمل و نگهداری موادمخدر بیش از دو سال در زندان به سر برده و با قرار وثیقه 10 میلیارد ریالی آزاد شده است.

به گفته فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری، در نهایت با شناسایی 11 نفر دیگر از اعضای باند و لزوم کار بیشتر اطلاعاتی و فنی و با توجه به اینکه اکثرکلاهبرداری‌ها در استان اصفهان صورت گرفته و متهم اصلی پرونده در آن حوزه دارای پرونده قضایی بود پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 اصفهان ارسال شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *