سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۸

مدیرکل سازمان حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: مناطق آلوده‌شهر زیر ذره‌بین محیط‌زیست است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان،…

مدیرکل سازمان حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: مناطق آلوده‌شهر زیر ذره‌بین محیط‌زیست است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه سیستان و بلوچستان، محمودی افزود: بر اساس وظایف ذاتی محیط‌زیست و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با سایر دستگاه‌های مرتبط اداره کل محیط‌زیست با تشکیل اکیپ‌های گشت و کنترل موضوع سوزاندن زباله‌ها و سایر موارد زیست‌محیطی مشابه را در دستور کار خود قرار داده و بصورت مداوم با گشت‌زنی و کنترل و در صورت هرگونه مشاهده بلافاصله اقدام قانونی خواهد کرد.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان گفت: در این راستا اولین سری گشت‌های کنترلی در فصل جدید این خدمات موفق به دستگیری دو متخلف در خصوص نخاله و دو متخلف دیگر نیز در خصوص سوزاندن ضایعات شدند که پس از اقدامات اولیه و تشکیل پرونده، مراتب برای رسیدگی به مراجع قضایی تحویل شدند.

محمودی افزود: به منظور اصلاح و پاکسازی حاشیه شهر و حذف این‌گونه از آلودگی در این مناطق اکیپ‌های گشت‌زنی، در مرحله اول اقدام به راهنمایی، ارشاد و هشدارهای کنترلی اولیه کرده‌اند که در این راستا طی هفته گذشته به بیش از 20 کارگاه که دارای فعالیت‌های مشابه بودند، بصورت شفاهی اخطار و ارشادهای لازم اعلام شد.

محمودی بیان کرد: امیدواریم با همکاری بین سازمانی و هماهنگی‌های خوبی که انجام شده بتوانیم تا حد قابل قبولی این معضل را کاهش یا حتی حذف کنیم و از مردم می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف‌های زیست‌محیطی اعم از شکار، صید و تخلفات زیست‌محیطی موضوع را به این اداره کل اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.