جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز و در حاشیه نماز جمعه شهرستان ورامین، سازمان انتقال خون این شهرستان با برپایی طرح ویزیت رایگان…

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز و در حاشیه نماز جمعه شهرستان ورامین، سازمان انتقال خون این شهرستان با برپایی طرح ویزیت رایگان نمازگزاران ورامینی، میزان سلامتی شهروندان دیار 15 خرداد را سنجید.

دکتر معصومه کنگرلو در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شفای دردمندان و ایجاد و برقراری سلامت رسالت سنگینی است، شفا کار خداوند است و خداوند بر همکاران و فعالین حوزه سلامت منت نهاده که آنها را شریک کار خود قرار داده است.

رییس سازمان انتقال خون ورامین افزود: پیشرفت های دارویی و کشف و تولید داروهای جدید و نوترکیب، پیشرفت در حوزه تخصص های جراحی و ابداع روش های جدید درمانی، ریشه کن کردن بعضی از بیماری ها، بهبود وضعیت درمانی، تاسیس و گسترش مراکز علمی- پژوهشی مورد نیاز جامعه و توجه ویژه به مهندسی پزشکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه پزشکی است.

وی با اشاره به اینکه علم و فناوری زیربنای اساسی هر کشوری محسوب می‌شود، افزود: جامعه‌ای که در آن محوریت اقتصاد به منابع زیرزمینی استوار است جامعه موفقی نخواهد بود و باید برای اقتدار بیشتر به رشد علمی توجه گردد و این علم، خلاقیت و نوآوری است که می‌تواند برای یک نظام اقتدار ایجاد کند.

کنگرلو با اشاره به طرح های اجرایی در زمینه ویزیت رایگان بیماران و اعزام پزشکان به مناطق محروم نیز گفت: هدف از اجرای این طرح و اعزام پزشکان به نقاط محروم ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در ابعاد مختلف، کمک به بهبود سطح سلامت محرومان و تأثیر گذاری بر رفتار جامعه با حفظ کرامت انسانی است.

این مسئول تأکید کرد: سازمان انتقال خون وظیفه جمع آوری، نگهداری و فرآوری خون‌های اهدایی را برعهده دارد و در واقع پل ارتباطی بین بیماران یا حادثه‌دیدگان و اهدا کنندگان خون است.

این کارشناس پزشکی گفت: شعار جهانی انتقال خون در سال جاری اهدای خون سالم برای نجات جان مادران است و برنامه های انتقال خون در سال 2014 در سراسر دنیا بر نجات مادران که متولیان امتداد حیات بشری هستند، متمرکز است.

وی متذکر شد: اهدای خون از لحاظ معنوی و انسانی دارای اهمیت فراوانی است چرا که اهداکنندگان خون در واقع به دیگر افراد در جامعه حیاتی دوباره می بخشد و اهدای خون در جامعه باعث ارتباط معنوی در بین مردم شده  و در ادامه موجب تقویت روحیه نوعدوستی در بین انسان‌ها می‌شود.

کنگرلو ادامه داد: در حال حاضر اهدای خون علاوه بر نجات جان افراد بیمار و حادثه دیده در انجام طرح‌های علمی و تحقیقاتی بسیار مفید فایده است و هم به سلامت جسمی و هم به سلامت روحی اهداکنندگان کمک شایانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.