شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۱

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علیرضا توکلی ادامه داد: بانک مسکن و فرابورس برای جلوگیری از ادامه…

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، علیرضا توکلی ادامه داد: بانک مسکن و فرابورس برای جلوگیری از ادامه این روند ابطالی و راهنمایی سرمایه گذاران نکاتی را به صورت اطلاعیه در این خصوص منتشر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این اطلاعیه مربوط به دارندگان کنونی این اوراق و یا سرمایه گذارانی است که تمایل به خرید اوراق تسهیلات مسکن در آینده دارند.

رئیس اداره ابزارهای نوین مالی متذکر شد: این اوراق چون سابقا تاریخ ابطال نداشته است، سرمایه گذاران و دارندگان آن همچنان به دید سرمایه گذاری طولانی مدت به آن نگاه می کنند غافل از اینکه بسیاری از آنها ابطال شده است.

وی با تأکید بر اینکه خرید این اوراق تنها برای استفاده است نه سرمایه گذاری، افزود: بسیاری از مردم با این اوراق مانند برگه سهم برخورد می کنند و پس از خرید آن برای نسل های آتی خود نگه می دارند در حالی که این اوراق تاریخ انقضا دارد و پس از این تاریخ، تنها یک تکه ورق است.

توکلی در خصوص تعامل با بانک مسکن برای اطلاع رسانی بیشتر در این خصوص، ادامه داد: با بانک مسکن توافق کردیم که اطلاع رسانی جامعی در این خصوص انجام شود و قرار شد بانک مسکن توجه مشتریان خود را به اطلاعیه فرابورس از طریق پیامک جلب کند فرابورس هم در عوض، با ابلاغ بخشنامه ای به تمام کارگزاران عضو فرابورس، در خصوص این اوراق تذکر داده است.

وی ادامه داد: بانک مسکن از طریق طراحی سایت http://oragh-maskan.ir به دارندگان این امکان را داده تا با درج کد ملی از وضعیت اوراق تسهیلات مسکن خود آگاه شوند.

اقتصام(1)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.