یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش عصر شنبه در جلسه برنامه ریزی اوقات فراغت استان افزود: با توجه به شرایط روحی و جسمی…

به گزارش خبرنگار مهر، یونس رنجکش عصر شنبه در جلسه برنامه ریزی اوقات فراغت استان افزود: با توجه به شرایط روحی و جسمی جوانان و نوجوانان علاوه بر آموزش باید یک زمان اوقات فراغت مناسب گردشی، تفریحی و فرهنگی در فصل تابستان برای آنان تدبیر شود.

وی همچنین اظهارداشت: تعمیق باور‌های دینی و شناسایی استعداد‌های نوجوانان و جوانان بخشی از اهداف طرح غنی‌ سازی اوقات فراغت است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به اهداف اجرای طرح غنی‌ سازی اوقات فراغت جوانان در پویایی همه اقشار به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان گفت: سالم‌ سازی محیط جامعه از ناهنجاری‌ های ناشی از بیکاری، رشد و تعمیق باور‌های دینی و شناسایی استعداد‌ها و ظرفیت‌ های نهفته هنری، ورزشی، علمی و معنوی در این قشر بخشی از برنامه‌ ها و اهداف طرح غنی‌ سازی اوقات فراغت است.

وی با تاکید بر اهمیت غنی‌ سازی برنامه‌ ها و توجه به کیفیت آموزش‌ ها و لزوم استاندارد سازی و سطح‌ بندی آموزش‌ ها، استفاده از مربیان مجرب، متعهد و دارای گواهینامه آموزش را در ارتقای سطح آموزش‌ ها ضروری دانست.

رنجکش در ادامه با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تابستان امسال اذعان داشت: ماه پرخیر و برکت رمضان فرصتی معنوی در توجه بیشتر به مبانی اعتقادی، ارتقای معنویت و آموزه ‌های دینی در جامعه است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان همچنین با بیان اینکه جوانان باید به سمت فراگیری مهارت های زندگی بصورت عملی بیشتر ترغیب شوند، یادآورشد: برنامه ریزی مناسب فصل تابستان را فصل شکفتن استعدادها نسل جوان تبدیل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.