سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر سه شنبه در شانزدهمین مجمع خیرین مدرسه‌ ساز استان کردستان اظهار داشت: بستر سازی آموزشی و…

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر سه شنبه در شانزدهمین مجمع خیرین مدرسه‌ ساز استان کردستان اظهار داشت: بستر سازی آموزشی و فراهم کردن ارتقاء سطح دانش نوجوانان و جوانان می تواند در آینده توسعه ای پایدار ایجاد کند.

وی افزود: مجمع خیرین مدرسه‌ ساز در راستای تربیت و پرورش نیروی خلاق و متخصص نقش تعیین کنننده‌ ای دارند و همت و تلاش آنها در کنار دولت نقش مهمی در تامین زیر ساخت ‌های آموزشی و کمک به برنامه‌ های آموزش و پرورش دارد.

استاندار کردستان بیان کرد: بخشش مال توفیق الهی است که خداوند به خیرین عطا کرده و حقیقتا کار در این عرصه رضایت پروردگار را به دنبال دارد.

زاهدی یادآور شد: در شورای آموزش و پرورش استان مصوب شده که هر مدرسه ‌ای با نام هر خیری ساخته و به ثبت برسد دیگر در هیچ شرایط تغییر نام نیابد و تغییر نام مدارسی که از سوی خیران نیک ‌اندیش احداث و بهره‌ برداری می‌‌ شود امری ناپسند و غیر اخلاقی است.

وی ادامه داد: بسترهای توسعه از آموزش آغاز می شود و انتظار می رود با فراهم کردن آموزشی مناسب بسترهای توسعه ای همه جانبه را در استان فراهعم کنیم.

استاندار کردستان گفت: بخشش و حمایت از محرومین اجر معنوی به دنبال دارد.

هدف گذاری خیرین مدرسه ساز در کردستان 30 میلیارد تومان است

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ ساز کردستان نيز در اين مراسم گفت:هدف‌ گذاری امسال مجمع خیرین مدرسه ‌ساز در کردستان جمع ‌آوری 30 میلیارد تومان است.

ابراهیم حسامی اظهار داشت: سال گذشته با همت خیرین مدرسه ساز 25 میلیارد تومان جمع آوری شد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ‌هزار خیر در سطح استان به امر ساخت و ساز مدارس کمک می ‌کنند و در مدت 15 سال تأسیس این مجمع تا کنون بالغ بر 153 میلیارد تومان تعهدات خیرین را داشته ‌ایم که 80 میلیارد تومان آن محقق شده است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ ساز کردستان بیان کرد: همچنین احداث 110 کلاس در قالب 47 مدرسه توسط خیرین مدرسه ‌ساز در سال جاری گامی بسیار ارزنده در راستای تحول آموزش و پرورش استان است.

حسامی یادآور شد: ارتقای اعتماد خیرین به مجمع مهم ‌ترین عامل رشد و توسعه کمک‌ های خیرین است و خیرین مدرسه ‌ساز نقش بسیار مهمی در رفع مشکل فضای آموزشی در کشور داشته ‌اند.

وی برگزاری این جشنواره را اقدامی معنوی دانست و ادامه داد: تمامی کارهایی که خیرین در طول 15 سال انجام داده ‌اند همه خاطراتی شیرین و ماندگار با اجری معنوی است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ ساز کردستان گفت: به همت خیرین مدرسه ‌ساز تاکنون ‌هزار و 40 کلاس در قالب 340 مدرسه در سراسر استان کردستان احداث شده است.

حسامی اظهار داشت: کمبود اعتبارات ویژه احداث مدارس بسیار است و ورود خیرین به این حوزه به عنوان بازوی توانمند دولت نقش مهمی در رفع مشکلات این حوزه دارد.

وی در پايان افزود: انتظار می رود با همت خیرین مدرسه ساز در آینده ای نزدیک شاهد ایرانی آباد در کشور اسلامی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.