سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۷

به گزارش خبرگزاری مهر، در این رابطه نخستین جلسه هم‌اندیشی تشکیل انجمن خبرنگاران بسیجی خواهر رسانه های شیراز به همت سازمان بسیج رسانه…

به گزارش خبرگزاری مهر، در این رابطه نخستین جلسه هم‌اندیشی تشکیل انجمن خبرنگاران بسیجی خواهر رسانه های شیراز به همت سازمان بسیج رسانه استان فارس و مشارکت خبرنگاران رسانه های شیراز(روزنامه های محلی، خبرگزاری ها و پایگاههای خبری تحلیلی) در محل سپاه ناحیه بقیه ا…(عج) تشکیل شد.

این جلسه ای که با حضور جمعی از خبرنگاران رسانه های مختلف شیراز ، رئیس سازمان بسیج رسانه فارس و مسئول کانون فعالان رسانه ای شیراز تشکیل شده بود اعضا پیرامون چگونگی تشکیل  و  راه اندازی و انجام فعالیت های این انجمن به هم اندیشی پرداختند.

در ابتدای این جلسه جانشین مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج و سپاه فجر فارس بر ضرورت توجه به نقش رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: یقیناً در انقلاب مهدوی پیش‌رو، رسانه‌ها دارای نقش اساسی خواهند بود.

حجت الاسلام نصرالله خلیلی در جلسه آموزش بدو ورود یاران ویژه خبرنگاران زن شهر شیراز بااشاره به حوادث اخیر کشور سوریه بیان کرد: متاسفانه امروز گروه هایی به اسم اسلام بر علیه اسلام عمل می کنند که این کار دشمنان اسلام و شیطان است. گروه های تکفیری و سلفی به نام اسلام بر علیه اسلام عمل می کنند که فعالیت این گروه ها، زنگ خطری برای دنیای اسلام و مردم جهان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: زنان در تمام تحولات جامعه نقش آفرین بودند به طوری که اگر زنان یک جامعه زمینه حرکت صحیح جامعه را فراهم کنند آن جامعه به رستگاری خواهد رسید.

خلیلی اظهارداشت: امروز زنان باید هدایت کننده جامعه به سمت آرامش باشند زیرا آرامش یکی از زمینه های ظهور حضرت مهدی(عج) است لذا رسانه ها نیز باید در جهت بسیج افکار عمومی به این جهت، حرکت کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در انقلاب مهدوی دارند اضافه کرد: ظهور حضرت مهدی(عج) یک امر رسانه ای است زیرا حضور امام عصر به وسیله رسانه به تمام بشر اطلاع داده می شود.

خلیلی ادامه داد: در زمان ظهور امام زمان(عج) عده ای از خواص جامعه نقش ویژه ای دارند که در انقلاب مهدوی نقش حساس و تاثیرگذاری بر عهده رسانه ها است.

وی عنوان کرد: در این میان دشمنان اسلام نیز با اقدام رسانه ای و برنامه های مشابه در مقابل رسانه مهدوی اعلام وجود خواهند کرد که رسانه مهدوی نقش مهم و اساسی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رسانه در تغییر نگرش جامعه و مردم تاثیر بسیار دارد گفت: در زمان انقلاب مهدوی رسانه ها نقش مهمی را ایفا می کنند و رسانه مهدوی در جهت مقابله با رسانه دشمن فعالیت کند.

جانشین مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج سپاه فجر استان فارس افزود: در زمان ظهور امام زمان(عج) فضای ذهنی جامعه بسیار پیچیده خواهد بود به طوری که حتی خواص جامعه نیز دچار شک و تردید شده تشخیص و تفاوت حق و باطل بسیار سخت است لذا رسانه ها باید هوشیارانه تر عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: نقش زنان در فعالیت های رسانه بسیار حائز اهمیت است زیرا با بدنه جامعه ارتباط مستقیم دارند.

خلیلی اظهارداشت: بانوان در زمان ظهور مهدی موعود(عج) نقش خواهند داشت به طوری که در روایات بیان شده تعداد 50 نفر از 313 یار امام عصر زن هستند.

 رئیس سازمان بسیج رسانه استان فارس نیز با بیان اینکه سازماندهی عناصر رسانه ای و انقلابی در کشور یکی از اهداف تشکیل سازمان بسیج رسانه است، گفت: بسیج این یادگار ارزشمند امام عظیم الشأن راحل(ره) به عنوان یک پدیده اجتماعی در ابتدای انقلاب شکل گرفت. در دفاع مقدس برجسته شد بعد آغاز جنگ تحمیلی ماهیت اصلی بسیج بیشتر آشکار شد و ابعاد علمی، فرهنگی، سازندگی و… بخود گرفت.

اسماعیل قزلسفلی افزود: بسیج امروز با توجه به ظرفیت ها و توانمندی هایی که دارد بسیار پیشرفته تر از بسیج ابتدای انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: بی تردید ساختار بسیج دهه شصت،هفتاد و هشتاد قطعا متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های واقعی بسیج دهه 90 نیست. این استعدادها و ظرفیت های متراکم، محتاج ساختار های تازه بود لذا سازمان بسیج مستضعفین در چارچوب چنین ظرفیتی با یک نگاه راهبردی به تشکیل اقشار بسیج همت گماشت که سازمان بسیج رسانه یکی از برجسته ترین آنهاست.

وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی رسانه های زیادی در کشور ایجاد شده جالب این است که بدانیم عناصر رسانه ای در حال فعالیت از نسل های سوم و چهارم انقلاب اسلامی ایران است. دغدغه سازماندهی، ارتقا، هم افزایی، هماهنگی بین رسانه ها و عناصر فعال رسانه ای نیاز به ساختار جدید و چابک در عرصه رسانه است که بتواند در راستای مقابله با جنگ رسانه ای و تبلیغاتی سرمایه داری جهان قد علم کرده و به ایفای نقش بپردازد.

وی بیان کرد: بسیج رسانه با همین رویکرد تشکیل شد و برای اینکه بتواند از ظرفیت عظیم عناصر رسانه ای انقلابی بهره ببرد باید به تشکیل ساختار در قالب کانون و انجمن های تخصصی بپردازد تا بتواند از توانمندیهای تمامی اهالی رسانه در راستای اهداف کلان و مقدس انقلاب استفاده کند.

وی بیان کرد: بعد از تشکیل کانون فعالان رسانه ای شیراز اولین انجمن تخصصی در قالب عکاسان خبری در ذیل این کانون با مشارکت عکاسان رسانه های شیراز تشکیل شد و امروز با هم اندیشی خبرنگاران زن در رسانه ها دومین انجمن تخصصی بسیج رسانه با عنوان” انجمن خبرنگاران بسیجی خواهر” شکل خواهد گرفت.

وی از تشکیل انجمن خبرنگاران بسیجی خواهر برای نخستین بار در فارس خبر داد و گفت: بنا داریم تا انجمن‌های تخصصی را در بسیج رسانه فارس راه‌اندازی کنیم.

در ادامه رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با تشریح ساختار و سازمان این انجمن، به جایگاه و اهمیت رسانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: انجمن خبرنگاران بسیجی خواهر، دومین انجمن تخصصی شکل گرفته در کانون بسیج رسانه شهرستان شیراز است که در این انجمن ها مسائل مربوط به خبرنگاران پیگیری و ساماندهی می شود.

وی سپس به تشریح اهداف تشکیل انجمن خبرنگاران بسیجی(خواهر) پرداخت و گفت: پیش از این نیز انجمن تخصصی عکاسان خبری نیز راه‌اندازی شده است. دومین انجمن تخصصی خبرنگاران خواهر در شیراز با هدف حفظ انسجام و توانمند سازی مهارتی و تشکیلاتی خبرنگاران تشکیل می شود و بعنوان بستری برای ایفای نقش بهتر و موثرتر این افراد عمل خواهد کرد.

 قزلسفلی در بخش پایانی سخنان خود به اهداف تشکیل چنین انجمن‌هایی اشاره کرد و گفت: رسیدگی به مسائل و مشکلات خبرنگاران، تأمین مسائل رفاهی،‌ امنیتی و رفع دغدغه‌های خبرنگاران از جمله اهداف تشکیل چنین انجمن‌هایی است.

به گزارش مهر، در جلسه آینده با انتخاب رئیس و اعضا ی شورا اولین انجمن خبرنگاران بسیجی (خواهر) کشور در شیراز رسما فعالیت خود را آغاز کند. انجمن خبرنگاران به عنوان زیرمجموعه کانون فعالان رسانه ای شیراز که در سازمان بسیج رسانه فارس تشکیل شده، فعالیت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.