جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش در این مراسم گفت: با وجود تهدیدات مکرر دشمنان برای حمله نظامی…

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش در این مراسم گفت: با وجود تهدیدات مکرر دشمنان برای حمله نظامی به ایران، تا پای جان از کیان ایران دفاع کرده و هیچ ترسی از شهادت نداریم.

امیر سرتیپ خلبان ˈحسین چیت فروش ˈ افزود: آمریکا به رغم آن که دارای قدرت بالای نظامی و اقتصادی است اما در مقابل ما که برگ برنده ای به نام فرهنگ ایثار و شهادت داریم، قادر به مقابله نیست.

وی ادامه داد : تجربه هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران نشان داد که گرد آوردن امکانات و نیروهای فراوان از کشورهای گوناگون دنیا نیز نتوانست به این کشور متجاوز برای گرفتن بخش کوچکی از ایران اسلامی کمک کند.

سخنگوی نیروی هوایی ارتش بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا تاکید دارند چرا که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه ما را در برابر تهدیدات احتمالی بیمه می کند.

وی افزود: آنچه موجب مقاومت و ایستادگی ملت ایران در جنگ هشت ساله شد، رهبری داهیانه امام خمینی ( ره) و همچنین نفوذ بالای فرهنگ والای ایثار و شهادت در میان رزمندگان بود.

او به پیشرفت های فراوان ارتش اشاره کرد و ادامه داد : این نیرو تا پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی نه تنها در بحث تجهیزات بلکه در تامین خلبانان مورد نیاز خود صد درصد به خارج از کشور وابسته بود اما امروز به برکت انقلاب و روحیه خودباوری که در بین نیروهای متعهد ایرانی وجود دارد، همه آموزش این نیروها در دانشگاه های داخل کشور انجام می شود.

معاون مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی ارتش گفت: پس از انقلاب تمامی خلبانان نیروی هوایی ارتش اعم از خلبانان شکاری بمب افکن، ترابری و تاکتیکی در ایران آموزش دیده و می بینند و این یک جایگاه بسیار والا برای کشور محسوب می شود.

وی افزود: برای شناسایی شهدا ما فاصله بسیار زیادی داریم و اگر قرار است شهدایی مانند پورحبیب را بشناسیم باید با سختی ها و حساسیت فعالیت در نیروهای هوایی آشنا شویم.

چیت فروش گفت: شهید پورحبیب به رغم جوانی، از خلبانان بسیار ماهر و آینده دار ارتش جمهوری اسلامی بود که می توانست به قله های رفیع جاوادانگی برسد که با نوشیدن شربت شهادت، به افتخاری بزرگ تر و ابدی دست یافت.

شهید پورحبیب اول اردیبشهت سال 92 در پی سقوط یک فروند هواپیمای اف 5 در اطراف شهرستان آبدانان به شهادت رسید . ک/3

7331/1654** 1597

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.