یکشنبه، ۱۵ فروردین ۹۵ - ۰۵:۰۸
اولین ستاره مصنوعی جهان

اولین ستاره مصنوعی جهان در حالی در سازمان فضایی روسیه در حال ساخت است که این ستاره در واقع اولین ماهواره سبک با…

اولین ستاره مصنوعی جهان در حالی در سازمان فضایی روسیه در حال ساخت است که این ستاره در واقع اولین ماهواره سبک با پوشش پلیمر بسیار نازک به منظور انعکاس دائمی نور خورشید در آسمان است.اولین ستاره مصنوعی یا پروژه Mayak در واقع یک ماهواره با پوشش بسیار براق پلیمری با قطر ۲۰ برابر کمتر از موی انسان است که به منظور کشف زباله‌های فضایی در مدار ساخته خواهد شد. با میهن پست همراه شوید.

طبق اعلام تیم طراحی، یکی از کاربردهای این اولین ستاره مصنوعی مبارزه با زباله‌های فضایی با استفاده از روش به دام اندازی و کاهش ارتفاع و در نهایت سوزاندن زباله‌ها در جو زمین است.

سرپرست تیم طراحی اولین ستاره مصنوعی Mayak عنوان کرد: در صورت پرتاب این ماهواره به مدار زمین، مشاهده آن در آسمان به راحتی امکان‌پذیر است و این قمر مصنوعی به درخشان‌ترین شئ در آسمان پس از خورشید مبدل خواهد شد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در صورت تامین بودجه این پروژه، نخستین ستاره مصنوعی جهان با راکت فضایی سایوز ۲ به ارتفاع ۶۰۰ کیلومتری زمین پرتاب خواهد شد.

اولین ستاره مصنوعی جهان حدود ۱۶ متر مربع سطح منعکس‎ کننده از جنس پلیمر و هر وجه این ماهواره حدود ۲٫۷ متر ارتفاع دارد و یکی از دلایل انتخاب قرار دادن این ماهواره در مدار ۶۰۰ کیلومتری زمین، قرار گرفتن دائمی ماهواره در برابر نور خورشید است.

منبع: iflscience

3 دیدگاه برای “روسیه در حال ساخت اولین ستاره مصنوعی جهان + عکس”

  1. محمد گفت:

    کارجالبیه؟؟!! البته اگر چه روسیه به ظاهر از حوزه هوافضا یه کم از آمریکا عقب تره اما به نظر بنده آمریکا د راین حوزه وابستگی زیادی به روسیه داره

  2. گیمر گفت:

    البته باید صبر کنیم ببینیم فقط جنبه تبلیغاتی داره یا واقعا عملی میشه ؟

  3. نوری گفت:

    اینها کجان و ما کجاییم ! ما هنوز سر مسائل پیش پا افتاده روزمره داریم موقعیت همدیگه رو به خطر میندازیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *