سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۲

به گزارش خبرنگار مهر، عادل شفیعی ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: مانور مدیریت بحران سطح وسیعتری از فعالیت های…

به گزارش خبرنگار مهر، عادل شفیعی ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: مانور مدیریت بحران سطح وسیعتری از فعالیت های امداد و نجات را در بر گرفته و با همکاری کلیه دستگاه ها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه فرماندهی ستاد جمعیت هلال احمر در دو بخش ستادی و عملیاتی در مانور شرکت می کند، افزود: در این مانور مدیریت بحران جمعیت هلال احمر کشور نیز حضور خواهند داشت.

شفیعی گفت: این مانور هم از حیث مدیریتی و هم از نظر عملیاتی کاملا فرضی است اما نباید فراموش کرد که این مانور در جهت آماده سازی افراد برای مواجهه با حوادث است و قطعا بازتاب کشوری خوبی را به همراه خواهد داشت.

وی یادآور شد: مانور مذکور ساعت 10 صبح روز یکشنبه، 21 اردیبهشت در شهرک حکیم کرمانشاه برگزار و به صورت مستقیم از شبکه های سراسری پخش خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه خاطر نشان کرد: تعداد نیروهای شرکت کننده در مانور، 4 هزار نفر است که 2 هزار و 500 نفر از این تعداد در بخش عملیاتی هلال احمر و  یک هزار و 500 نفر نیز نیروهای عملیاتی دیگر دستگاه های حاضر در مانور هستند.

شفیعی تصریح کرد: از ویژگی های خاص مانور حضور پر رنگ مردم خواهد بود و ما می خواهیم به آنها آموزش دهیم که قبل از رسیدن نیروهای امدادی در زمان وقوع حادثه چگونه رفتار کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه همچنین غبار روبی مزار شهدا، برگزاری کارگاه های آموزشی، فراخوان اهدا خون، برگزاری همایش بانوان نیکوکار و ارائه ویزیت رایگان را از جمله برنامه های این سازمان در هفته هلال احمر عنوان کرد.

وی یادآور شد: از نظر فعالیت های هلال احمر، کشور ایران جزو 5 کشور برتر دنیاست، ضمن اینکه کرمانشاه نیز جزو سه استان برتر در کشور است.

شفیعی در پایان گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در بحث تیم های عملیاتی رتبه اول داوطلبان را در اختیار داشته و 163 هزار نفر نیز عضو دارد، ضمن اینکه از لحاظ ارائه آموزش های امدادی نیز حائز رتبه اول در کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.