نیروگاه بادی-آبی

اولین نیروگاه بادی ، آبی جهان در آلمان ساخته می شود

اولین نیروگاه بادی-آبی جهان در آلمان و توسط مهندسان شرکت Max Bögl ساخته می شود . نیروگاه های بادی در حقیقت  یکی بهترین منابع تامین انرژی الکتریکی برای شهرها هستند اما مشکلات و معضلاتی هم دارند . به همین دلیل مهندسان این شرکت قصد دارند تا یک نیروگاه بادی-آبی بسازند . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

یکی از بزرگترین مشکلاتی که نیروگاه های بادی در تامین انرژی الکتریکی دارند ، عدم پایدار بودنِ ولتاژ و انرژی تولید شده است . چراکه در برخی از فواصل زمانی در طول روز وضعیت آب و هوایی در حالت سکون قرار دارد و به عبارت دیگر بادی نیست که توربین ها را چرخانده و برق تولید کند .

حالا اما مهندسان شرکت آلمانی Max Bögl قصد دارند با استفاده از یک فناوری جدید یک نیروگاه سیکل ترکیبی البته با باد و آب بسازند. آنها برای ساخت این نیروگاه بلندترین توربین بادی جهان با ارتفاع ۱۷۸ متر را ساخته و قابلیت پمپاژ آب به ظرفیت ۶۰۰۰ مترمکعب را در آن قرار داده اند . یک ذخیره  ۳۴ هزار متر مکعبی از آب در کنار توربین ها قرار داده می شود و با کمک روش  تلمبه-ذخیره‌ای به وسیله آن در زمان هایی که وضیعت آب و هوایی در حالت سکون قرار دارد برق تولید خواهد شد .

البته باید گفت که نیروی لازم برای پمپاژ آب به بالای توربین ها نیز از طریق انرژی مازاد تولید شده در شبکه تامین خواهد و بار اضافی برای نیروگاه نخواهد داشت .

مسئولین کشور آلمان قصد دارند با کمک این نیروگاه و پروژه هایی مشابه تا سال ۲۰۳۰ به اندازه ۴۵ درصد از میزان برق خود را از منابع تجدید پذیر تامین کنند .

به گفته  مهندسان شرکت Max Bögl این نیروگاه تا سال ۲۰۱۷  آماده بهره برداری خواهد شد و قرار است ۱۳٫۶ مگاوات برق از باد و ۱۶ مگاوات از منبع آب از این نیروگاه به شبکه برق کشور آلمان وارد شود.

با هم در میهن پست تصاویر مفهومی از اولین نیروگاه بادی-آبی جهان در آلمان را تماشا می کنیم.

منبع : naturspeicher

4 دیدگاه

  1. اگه به پایان برسه

  2. فکر کردم تو ایران هست.هه زهی خیال باطل

  3. بنظر میاد نیروگاه عظیمی باشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*