دوشنبه، ۱۰ آبان ۹۵ - ۱۰:۲۷
هایپرلوپ شناور

اولین هایپرلوپ شناور جهان در حالی اول نوامبر در کانادا آزمایش خواهد شد که پژوهشگران دانشگاه واترلو اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور…

اولین هایپرلوپ شناور جهان در حالی اول نوامبر در کانادا آزمایش خواهد شد که پژوهشگران دانشگاه واترلو اولین هایپرلوپ کاربردی با سیستم شناور و فشار بنام «واترلوپ» را که زمان آن هفته آینده خواهد بود در اونتاریو آزمایش خواهد کرد که البته گروه مذکور نمونه اولیه پوشش هایپرلوپ موسوم به GOOSE I را با سرعت بیش‌تر و وزن کم‌تر ساخته است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

البته باید گفت که هایپرلوپ شناور یک سیستم حمل‌ونقل آینده نگرانه است که مسافران یا بار را در کپسول‌هایی با سرعت چند صد کیلومتر در ساعت از میان لوله‌های آلومینیومی بدون هوا (خلاء) منتقل خواهد کرد. این سیستم مفهومی حمل‌ونقل زمینی از یک سیستم رانشگر بر اساس الکترومغناطیس استفاده می‌کند.

 هایپرلوپ شناور یک سیستم حمل و نقل جدید است که با ساختار خاص و مغناطیسی خود می توان گسترش آن آینده جهان را دگرگون کند که در این میان گروه واترلوپ نیز به کاهش وزن وسایل نقلیه و سرعت بیش‌تر توجه کرده است و در حال حاضر هدف این گروه رسیدن به سرعت ۳۴۰ مایل در ساعت است. البته در آزمایش اولیه هایپرلوپ فقط با نیمی از سرعت تئوری اعلام‌شده حرکت خواهد کرد، اما با اجرای کامل این پروژه سرعت واقعی آن به حقیقت خواهد پیوست. محافظ GOOSE I با تلاش‌های زیادی طراحی شده است و با توجه به مقیاس و عملکرد آن ارائه شده است.

بعد از رونمایی از ایده نخستین هایپرلوپ شناور در سال ۲۰۱۳،‌ اسپیس‌ایکس و شرکت تسلا به سرعت در این طرح مشارکت کردند. مدیرعامل شرکت تسلا به طور مستقیم در ارائه طرح هایپرلوپ اسپیس‌ایکس در رقابت‌های ۲۰۱۵ نظارت داشته است

با هم در میهن پست اولین هایپرلوپ شناور جهان را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]kickstarter[/highlight]

8 دیدگاه برای “اولین هایپرلوپ شناور جهان اول نوامبر در کانادا آزمایش خواهد شد + عکس”

 1. شعیب گفت:

  چه اسمای عجیب و غریبی

 2. مرادی گفت:

  ترافیک هم کمتر میشه

 3. نصیری گفت:

  بنظر من طرفداران زیادی خواهد داشت

 4. کفشدوزک گفت:

  اینجوری که لذت دیدن مناظر رو از دست میدیم با این سرعت

 5. توحیدی گفت:

  خبرهای جدید در این زمینه رو حتما بزارید که بی خبر نمونیم

 6. کلانتری گفت:

  چه ساختار پیچیده ای داره

 7. هانیه گفت:

  با این تیم بزرگ و صد البته متخصص باید کار بی و عیب نقصی تحویل جامعه شون بدن

 8. یسنا گفت:

  این سیستم حمل و نقل خیلی جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.