سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۰۱

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق یاسوج از برگزاری اولین همایش مدیریت بحران آب” در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق یاسوج از برگزاری اولین همایش مدیریت بحران آب” در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، کیهان ایمانی سه‌شنبه در نشست هماهنگی برگزاری این همایش با اشاره به وضعیت کم آبی و خشکسالی‌های اخیر در سطح کشور اظهارکرد: کشور ایران در کمربند خشک کره زمین واقع شده و تغییر شرایط آب و هوایی و خشکسالی‌های ۱۰ سال اخیر، میزان خشکی در این منطقه را تشدید کرده است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق یاسوج خاطرنشان کرد: به همین دلیل کشور ایران به واسطه شرایط غالب خشک و نیمه خشک زیست محیطی، با روند رو به کاهش منابع آب از دیدگاه کمی و کیفی مواجه است.

ایمانی تصریح کرد: به دلیل افزایش جمعیت و فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی فشار مضاعفی بر منابع آبی کشور وارد شده که آینده این منابع را با تهدید جدید مواجه کرده است.

وی ادامه داد: بخش منابع آب شرب، کشاورزی و امنیت غذایی، اکوسیستم‌های آبی، توریسم و بهداشت اجتماعی همگی در مخاطره هستند و این مخاطرات منجر به بروز مسائل عدیده و پیچیده اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق یاسوج هدف از برگزاری این همایش را اطلاع رسانی در زمینه کم آبی و خشکسالی‌های پی در پی و چاره‌جویی در این خصوص عنوان و بیان کرد: حساس سازی جامعه در زمینه بحران کم آبی و استفاده از دیدگاه‌های کارشناسی و علمی در مواجهه با این بحران از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

ایمانی افزود: این همایش با حضور جمع کثیری از مسئولین، متخصصین و محققین از اقصی نقاط کشور برگزار خواهد شد تا در آن با تبادل تجربیات و دیدگاه‌های کارشناسانه راهکارهایی عملیاتی برای مقابله با بحران آب و روش‌های برون رفت از آن اتخاذ شود.

وی ابراز امیدواری کرد، این رویداد علمی موجب تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط و عجین شده با این بحران به منظور بررسی عمیق و رفع چالش‌های پیش روی این عرصه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *