سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۱

به گزارش ایرنا، شهردار کاشان در این آیین اظهار داشت: با راه اندازی این کارخانه عملیات تفکیک و پردازش تولید کود کمپوست و…

به گزارش ایرنا، شهردار کاشان در این آیین اظهار داشت: با راه اندازی این کارخانه عملیات تفکیک و پردازش تولید کود کمپوست و دفن بهداشتی پسماندهای غیر قابل بازیافت انجام می شود.

ˈسیدمحمد ناظم رضویˈ افزود: این کارخانه با اعتبار اولیه 33 میلیارد ریال در زمینی به مساحت چهار هکتار احداث شده و ظرفیت بازیافت و تبدیل روزانه 250 تن زباله را داراست.

بگفته وی نوع دستگاه های این کارخانه تفکیک و بازیافت بوده و با مالکیت شهرداری های کاشان، آران و بیدگل، قمصر، سفیدشهر، نوش آباد و ابوزیدآباد احداث شده است.

وی با اشاره به دفن 20 درصد زباله های غیرقابل بازیافت در این کارخانه خاطرنشان کرد: این کارخانه قابلیت تبدیل 80 درصد زباله ها شامل مواد بازیافتی (پسماندهای خشک) و مواد قابل تبدیل به کود آلی (پسماند های تر) را داشته و پس از جداسازی و تبدیل به چرخه تولید باز گردانده می شود.

شهردار کاشان هزینه روزانه دفن زباله ها در این شهر را حدود هفت میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با فعالیت این کارخانه شاهد کاهش 80 درصدی هزینه های دفن زباله خواهیم بود.

سرانه تولید زباله هر شهروند کاشانی ماهانه 20 کیلوگرم است و در این شهر روزانه 250 تن زباله تولید می شود.

7429/545

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.