جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش خبرنگار ایرنا دبیر اجرایی اولین کنگره شهداء هنرمند هرمزگان در آغاز این مراسم ، هدف از برگزاری این کنگره را معرفی…

به گزارش خبرنگار ایرنا دبیر اجرایی اولین کنگره شهداء هنرمند هرمزگان در آغاز این مراسم ، هدف از برگزاری این کنگره را معرفی شهدای هنرمند استان در حوزه دفاع مقدس به مردم و انتشار آثار آنان ذکر کرد.

سمیه باستین با اشاره به اینکه بنا داریم هر سال تعدادی از این شهدا را معرفی کنیم ، بیان کرد: در اولین کنگره شهدا هنرمند 10 نفر ازشهدای استان معرفی شدند که شاخص ترین این شهدا یعقوب دبیری نژاد با چند دفتر شعری منتشر نشده است.

آصف زامیران دبیر کنگره شهدا هنرمند هرمزگان درباره این کنگره ابراز داشت: از اردیبهشت ماه سال گذشته کنگره شهداء هنرمند آغاز به کار کرده و تاکنون 13شهید هنر مند شناسایی شده است.

مسوول سازمان بسیج هنرمندان با بیان اینکه جای خالی این کنگره در هرمزگان احساس می شد، ادامه داد: انتظار می رود دستگاه های متولی فرهنگی استان با برگزاری چنین بزرگداشت هایی در طول سال نسبت به معرفی این شهداء هنرمند اقدام کنند.

پخش فیلم مستند یکی ازشهدا به کارگردانی مرضیه دهقانی دختر شهید دهقانی ، نمایش صحنه ای با موضوع دفاع مقدس ، قرائت شعر توسط زینت الله پرست خواهر خواهر شهید حسین الله پرست و تجلیل از خانواده های شهدای هنرمند از دیگر برنامه های این مراسم بود.ک/3

8144/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.