یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

استاندار سمنان با بیان اینکه ایجاد امیدواری در مردم، پشتوانه‌ای قوی برای نظام است، گفت: صداقت دولتمردان به ایجاد آرامش در شهروندان می‌انجامد….

استاندار سمنان با بیان اینکه ایجاد امیدواری در مردم، پشتوانه‌ای قوی برای نظام است، گفت: صداقت دولتمردان به ایجاد آرامش در شهروندان می‌انجامد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، محمد وکیلی در مراسم افتتاح پروژه‌های شهرداری سمنان در نخستین روز از هفته دولت گفت: هفته دولت یادآور رشادت‌های شهیدان رجایی و باهنر است و ما می‌خواهیم از آنها خصلت‌هایی چون صداقت و ساده زیستی و همراه بودن با مردم و اولویت دادن مسائل مردم نسبت به نیازهای خود را یاد بگیریم.

وی اظهار کرد: گرامیداشت یاد شهدا زمانی درست است که ما رهرو واقعی و عملی آنها باشیم.

صداقت دولتمردان به ایجاد آرامش در شهروندان می انجامد

استاندار سمنان با بیان اینکه زمانی که حول ولایت فقیه حرکت کنیم و صدای ما صدای همدلی و محبت باشد دست خدا نیز همراه ما خواهد بود تصریح کرد: دولتمردان باید با صداقت با مردم برخورد کنند تا حاصل آن آرامش برای مردم باشد و مردم امیدوار، پشتوانه قوی‌ای برای نظام هستند.

وی با اشاره به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید مهار تورم و خارج شدن از رکود است، افزود: احیاء فعالیت‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی به ایجاد اشتغال برای جوانان و خروج از رکود می‌انجامد.

شهر سمنان تابستان‌ها از نشاط و شادابی لازم برخوردار نیست

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نگاه ویژه به مرکز استان بعنوان نگین شهرستان‌های استان گفت: بخش اعظمی از شهر سمنان را بافت‌های فرسوده و قدیمی تشکیل داده که باید این بخش که نمود تاریخ و فرهنگ ما است، حفظ شود. ضمن اینکه آن بخش از بافت‌های فرسوده که مخرب بوده و معضلاتی برای مردم به همراه دارد نیز باید احیا و یا نوسازی شود.

وکیلی با اشاره به اینکه فضای شهر سمنان به‌علت نوع آب و هوای آن به خصوص در تابستان از نشاط و شادابی لازم برخوردار نیست، افزود: با توجه به اینکه شهرستان سمنان، شخصیت‌های مهمی را در خود پرورش داده بنابراین باید از این ظرفیت مهم در راستای توسعه زیرساخت‌ها و فضای شهری استفاده شود.

وی با بیان اینکه حیات شهری در سمنان رقم پایینی است، افزود: حیات شهری باید یک حیات بانشاط و فعال باشد و از راهکارهای مدیریت زمان برای استفاده مطلوب از آن زمان استفاده شود.

استاندار سمنان با اشاره به فقر فضای شهری جذاب در مرکز استان گفت: باید زمان فعالیت پاسا‍ژها و بازارهای داخل شهر بیشتر شود تا فضای شهر پویاتر شود. همچنین فضای پارک‌ها و میادین شهری باید به گونه‌ای باشد که مردم را به داخل این مجموعه‌ها بکشاند.

اولین قدم برای ایجاد احساس آرامش و نشاط در شهر حذف نازیبایی‌ها از محیط شهری است

وی افزود: شهردار باید سطح انتظار مردم را بالا ببرد تا سطح زیباسازی بالا رود و به فضای شهری روح و حیات داده شود تا مردم در آن احساس آرامش و نشاط کنند و اولین قدم در این مورد حذف نازیبایی‌ها از محیط شهر است.

استاندار سمنان گفت: انتظار از مرکز استان فراهم کردن بسترهای مناسب برای رشد فرزندان استان است.

وی افزود: وظیفه استاندار یک مدیریت جامع و فراگیر برای کل استان است.

ملاک ما در انتخاب مدیران اعتدال و شایسته سالاری است

وکیلی با بیان اینکه اعتدال و شایسته سالاری ملاک ما در تصمیم‌گیری‌های مدیریتی است، افزود: از فرماندر انتظار می‌رود که نگاه ویژه‌ای به مرکز استان داشته باشد و رسالت خود را به گونه‌ای به انجام برساند که نیازهای شهروندان را آنگونه که زیبنده آنها است در مرکز استان فراهم کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *