پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۳۵

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول زرگرپور در بازديد از كوير مرنجاب، درياچه ي نمك قلعه مرنجاب و ساير جاذبه هاي گردشگري شهرستان آران…

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول زرگرپور در بازديد از كوير مرنجاب، درياچه ي نمك قلعه مرنجاب و ساير جاذبه هاي گردشگري شهرستان آران و بيدگل گفت: با توجه به ظرفيت هاي بالاي اين منطقه و همچنين جاذبه هاي توريستي كم نظير آن بايد توسعه گردشگري منطقه و تامين امنيت گردشگران مورد توجه قرار گيرد.

وي ايجاد و تكميل زير ساخت هاي گردشگري در شهرستان آران و بيدگل را ضروري عنوان كرد و اظهار داشت: طبیعت زيباي اين منطقه كويري و همچنين وجود بقاع متبرکه، کاروانسراها و آثار و ابنیه های تاریخی، همواره این شهر را  میزبان گردشگران داخلی و خارجی كرده كه در اين راستا توجه به نيازهاي گردشگران امري ضروري است.

استاندار اصفهان آب و هوای بیاباني و ماسه درمانی، پیاده‌روی در بیابان، دوچرخه سواری، موتورسواری، اسکی ، رالی روی تپه‌های ماسه‌ای، شترسواری، رصد ستارگان، دیدار از بناهای تاریخی و زیارتی را از ظرفيت هاي اين منطقه در جذب گردشگر توصيف كرد و افزود: بايد از اين ظرفيت ها به بهترين صورت استفاده شود.

زرگرپور در ادامه يادآور شد: با توجه به اينكه محور توسعه استان ، محور خدمات و گردشگري در نظر گرفته شده است بايد از تمام ظرفيت‌هاي طبيعي و تاريخي استان براي جذب گردشگران داخلي و خارجي استفاده شود.

استاندار اصفهان با اشاره به اينكه قلعه تاريخي مرنجاب در مسیر راه ابریشم واقع شده است ،گفت: اين كاروانسرا يكي از اطراقگاه‌هاي مهم اين راه به شمار مي رفته و كاروانهاي تجاري و بازرگاني در مسير شهرهاي مركزي ايران و شهرهاي شمالي كشور از آن عبور مي كردند.

مدير ارشد استان در پايان حفظ و احياي آثار تاريي منطقه را حائز اهميت عنوان كرد و افزود: توسعه گردشگري و ايجاد زيرساخت‌هاي لازم براي امنيت و آسايش گردشگران بايد مورد توجه جدي مسئولان قرار گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.