یکشنبه، ۱۲ شهریور ۹۶ - ۱۰:۳۵
اپلیکیشن چشم من باش

با اپلیکیشن چشم من باش در حالی می توان بینایی خود را با افراد نابینا به اشتراک بگذارید که یک تیم برنامه نویس دانمارکی…

با اپلیکیشن چشم من باش در حالی می توان بینایی خود را با افراد نابینا به اشتراک بگذارید که یک تیم برنامه نویس دانمارکی اپلیکیشنی طراحی کرده‌اند که کاربران موبایل می‌توانند با کمک آن به طور موقت، بینایی خود را به افراد نابینا وام دهند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

اساس اپلیکیشن چشم من باش که با نام بی مای آیز Be My Eyes مشعرفی شده است بر اساس دوربین ضبط و پخش هم‌زمان تصویر ساخته شده توسط تلفن همراه است و سازندگان دانمارکی آن می‌گویند اپلیکیشن به نابینایان کمک می‌کند کارهایی انجام دهند که تاکنون قادر به انجام آن نبوده‌اند.

اپلیکیشن چشم من باش در حالی کاربرد پیدا کرده است که آن هنسن، در ۱۰ سالگی دچار اختلال در بینایی شد و پزشکان به او گفتند بینایی خود را کاملا از دست خواهد داد. هنسن حالا ۵۰ سال دارد و روان درمانگر است. او از خانه با بیماران خود در ارتباط است. وی از نرم‌افزار «بی مای آیز» استفاده می کند که برای جبران فقدان بینایی، او را به شبکه‌ای از امدادگران داوطلب آنلاین وصل می‌کند.

اپلیکیشن چشم من باش

Be My Eyes

آن هنسن در خصوص اپلیکیشن چشم من باش می گوید:

این امکانی برای مستقل شدن است. موقع آشپزی مخصوصا اگر مهمان دعوت کرده باشم دوست دارم همه چیز خوب در بیاید. پس یک نفر را صدا می‌کنم و می‌گویم ببین این غذا درست پخته است یا باید مدت بیشتری در فر بماند؟

این در حالی است که این کمک‌های ساده روزانه به آن هنسن باعث شده است که مثلا وی ، وقتی که می‌خواهد دمای اجاق آشپزی را تنطیم کند زندگی او را آسان کرده است.

هانس یورگن، موسس اپلیکیشن چشم من باش نیز مبتلا به آتروفی بافت‌های شبکیه است که موجب اختلال شدید در بینایی می‌شود. یورگن می گوید:

امیدوارم به عده زیادی از نابینایان تجربه دست اولی برای کمک بدهیم. هدف ما این است که فاصله‌ها را کم کنیم و شاید کارها را برای مردم آسان‌تر کنیم. اگر در خیابان با فرد نابینایی روبه‌رو شوید معمولا می‌پرسید از دست من کمکی بر می‌آید. این هم کاری شبیه آن است.

اپلیکیشن چشم من باش

سازندگان نرم‌افزار می‌گویند در خواست آنها برای دریافت کمک با استقبال بسیار همراه بوده است. بیش از ۴۰۰ هزار نفر برای مشارکت در شبکه امدادگران و وام دادن بینایی خود ثبت‌نام کرده‌اند.

تصویر نابینا، مثلا هنگام انتخاب فرم درست از یک پوشه یا کنترل تاریخ انقضای شیر به صورت تصادفی به شبکه امدادگران ارسال می‌شود تا اولین امدادگر در دسترس به این درخواست وصل شود. بنا به آمار داده شده سازندگان، تا به حال برای هر نابینا ۱۲ تا ۱۳ دواطلب در فهرست موجود است.

دانلود اپلیکیشن چشم من باش

دانلود اپلیکیشن چشم من باش

[highlight]منبع[/highlight]   businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *