پنجشنبه، ۲۰ مهر ۹۶ - ۱۰:۰۰
اکتشافات باستانی

اکتشاف باستانی مهمی که تاریخ را دگرگون ساخته در حالی این روزها مورد توجه قرار گرفته اند که باستان شناسان همیشه به دنبال…

اکتشاف باستانی مهمی که تاریخ را دگرگون ساخته در حالی این روزها مورد توجه قرار گرفته اند که باستان شناسان همیشه به دنبال کشف قدیمی ترین ها بوده اند تا شاید بتوانند از میان آن ها راهی برای درک بهتر گذشته پیدا کنند. در این میان آن ها با سال ها کاوش به آثار عظیمی دست یافتند که در میان آن ها ۱۲ اکتشاف باستانی جز مهم ترین آثار کشف شده در تاریخ بوده که به آن اشاره خواهیم کرد. . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با میهن پست همراه شوید.

با این حال از شما کاربر همیشه همراه میهن پست دعوت می کنیم تا با هم نگاهی بیندازیم به ۱۲ اکتشاف باستانی بی نظیر که در واقع حاوی راز های نهفته ای از تاریخ بشری هستند . بنابراین هر یک از این یافته ها می تواند ما را نسبت به شناخت آثار قدیمی بشر بیشتر آشنا کند.

در اکتشافات باستانی آثاری به‌ جای مانده از سال‌ های دور با ارزش بالای تاریخی یافت کی شوند که این آثار اگر دارای اهمیت جهانی باشند ، معمولاً در موزه‌ های کشور ها و یا توسط کلکسیونر های مطرح آثار عتیقه جمع‌ آوری و نگهداری می‌ شوند و اگر همانند شهرهای باستانی قابل جابجایی نباشند از آن ها بخوبی مراقبت به عمل خواهد آمد.

آثار باستانی ، میراث فرهنگی منحصر بفرد و غیر قابل جایگزینی است که در میان نسل‌ها از ارزش و احترام زیادی برخوردار است.  میراث بر جای مانده از گذشتگان در مطالعه تاریخ بشر مؤثر هستند. حفظ آنها نیاز های گذشتگان را بازگو می‌ کند و در پس هر یک داستانی نهفته است. از دیدگاهی دیگر حفظ آثار می‌تواند به  اعتبارسنجی خاطرات گذشتگان کمک کند .

۱۲ تصویری که در زیر می بینید جزء بهترین ها و شاهکار های باستانی هستند که در اکتشافات باستانی به دست آمده اند و در این میان نیز نام کتیبه باستانی بیستون از آثار باستانی ایران زمین در استان کرمانشاه نیز دیده می شود که نشان از تمدن و فرهنگ غنی هزاران ساله ایران زمین دارد.

 

[highlight]منبع[/highlight]     brightside

12 دیدگاه برای “اکتشافات باستانی مهمی که تاریخ را دگرگون ساخته اند + عکس”

 1. حميد گفت:

  عاشق اینطور جاها هستم

 2. سحر گفت:

  انگشت ؟!!!
  من که ندیدم کجا شکل انگشت بود

 3. تبري گفت:

  داخل غار نقاشی کشیدن؟!

 4. رزيتا گفت:

  بسیار زیباس مکان های قدیمی

 5. محمدجواد گفت:

  معبدرو عجب منظره ای

 6. فروغ گفت:

  کتبیه بیستون رو من دیدم
  عالیه

 7. فرزانه گفت:

  کاش در مورد تک تکشون توضیح بدین

  1. نيلو گفت:

   موافقم 👍
   مثلا دستگاه ستاره شناس از کجا به کجا اومده

 8. ماني گفت:

  ارتش رو !!!

 9. محدثه گفت:

  معبد هاشون همیشه قشنگن

 10. يونس گفت:

  از اون سالها تا الان چقدر ادم مردن

 11. شقايق گفت:

  گلوگاه الدوای دقیقا چطور جایی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.