پنجشنبه، ۲۰ مهر ۹۶ - ۰۹:۰۲
اکسیر جوانی

دانشمندان یک گام به کشف اکسیر جوانی در انسان‌ها نزدیکتر شدند. این دارو قبلا به موش‌های مسن کمک کرده بود تا مجددا موهای…

دانشمندان یک گام به کشف اکسیر جوانی در انسان‌ها نزدیکتر شدند. این دارو قبلا به موش‌های مسن کمک کرده بود تا مجددا موهای آن ها رشد کند ، سریع‌تر بدوند و بیشتر عمر کنند و در واقع عملکرد این دارو به گونه‌ای است که سلول‌های موجود در بافت پوست که به طور طبیعی و با بالا رفتن سن موش ها انباشته می‌شوند را از بین می‌برد. در ادامه با میهن پست همراه شود.

بد نیست بدانید که اکسیر جوانی در واقع باعث می شوید که این سلول‌های پیر که قادر به تکثیر خود نبوده و از رشد بافت جلوگیری می‌کنند در انسان‌ها نیز یافت شده‌اند. پس بنابراین باید در خصوص بسیاری از مطالعات اخیر بر روی از بین بردن سلول‌های پیر که می‌تواند اثرات پیری بر روی بدن داشته باشد متمرکز شده‌اند.

اعتقاد دانشمندان بر این است ترشح طولانی مدت پروتئین‌ها توسط این سلول‌های پیر ، سلول‌های همسایه را نیز در خاموشی دائمی فرو برده که این امر می‌تواند به وخیم شدن شرایط اندام‌ها منجر شود.

محققان در کلینیک مایو در روچستر، مینه سوتا، در اوایل سال جاری دریافتند که از بین بردن آن ها به جوندگان مسن کمک می‌کند تا ۲۵ درصد طولانی‌تر زندگی کنند و اگر چه روند پیری می‌تواند از طریق دارو متوقف شود اما هنوز مشخص نیست که می‌تواند از بیماری‌های مربوط به سن مانند آرتریت و زوال عقل جلوگیری کند.

اکسیر جوانی

اما دکتر پیتر د کیزر، از مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس، هلند، در خصوص اکسیر جوانی گفته :

 تحقیقات بیشتری برای پیدا کردن یک روش درمانی کامل ، مورد نیاز هر فردی است.

یک درمان کامل ضد پیری نه تنها سلول‌های پیر را از بین می‌برد، بلکه باعث شروع دوباره جوان سازی بافت با تحریک سلولهای بنیادی مجاور می‌شود.

با وجود اینکه داروهای ضد پیری در حال آزمایش شدن هستند، هیچ کدام از آنها هنوز بر روی انسان‌ها امن تلقی نشده‌اند. دلیل آن این است که آن ها مسیرهایی را هدف قرار می‌دهند که توسط سلول‌های غیر مسن و جوان بیان شده‌اند.

دکتر د کیزر هشدار داد که این مسیرها نقش مهمی در بهبود زخم بازی کرده و از بین بردن آنها در زمان اشتباه می‌تواند خطر عفونت‌های پوستی را افزایش دهد.

با این وجود محققان همچنان به دنبال درمان‌های ضد پیری قابل اجرا که می‌تواند آسیب‌های مرتبط با سن را خنثی کند بوده و معتقدند که یک گام به یافتن این درمان‌ها نزدیکتر شده‌اند.

[highlight]منبع[/highlight]    dailymail

6 دیدگاه برای “اکسیر جوانی در آستانه کشف توسط محققان کلینیک مایو در روچستر”

 1. عفتي گفت:

  خدا بخیر کنه

 2. سعيد گفت:

  بانوان ما هجوم میبرن به خرید این اکسیر 😁

  1. وهاب گفت:

   اره
   افرین😂

 3. تينا گفت:

  همین که بافت ها ترمیم بشن باز هم پیری راحت تر میگذره

 4. حميد گفت:

  پیر شدم پیر تو ای جوونی

 5. سروش گفت:

  پس نمیتونه خیلی ام موثر باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.