دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۳:۳۳

مسئول هیئت رزمندگان اسلام قزوین، ایام محرم را فرصتی مناسب برای اشاعه مکتب و ترویج سبک زندگی سیدالشهدا عنوان کرد. حجت الله مددخانی،…

مسئول هیئت رزمندگان اسلام قزوین، ایام محرم را فرصتی مناسب برای اشاعه مکتب و ترویج سبک زندگی سیدالشهدا عنوان کرد.

حجت الله مددخانی، مسئول هئیت رزمندگان اسلام استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن عزای حسینی گفت: همزمان با سراسر کشور در دهه اول محرم هیئت رزمندگان استان برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته است.

وی به تشریح برنامه‌های دهه اول محرم پرداخت و اظهارکرد: از شنبه سوم آبان به مدت 13 شب برنامه عزاداری حسینی در هیات رزمندگان اسلام قزوین برگزار خواهد شد.

مسئول هئیت رزمندگان تصریح کرد: برنامه‌های هیات رزمندگان از ساعت 18:30 تا 20:30 برگزار می‌شود که شامل قرائت قرآن کریم، زیارت عاشورا و روضه خوانی اباعبدالله از جمله برنامه‌های این هئیت است.

وی با تاکید بر اشاعه سبک زندگی سیدالشهدا افزود: ایام محرم فرصتی مناسب برای اشاعه مکتب و ترویج سبک زندگی سیدالشهدا است.

مددخانی همچنین به استفاده از مداحان بومی اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل بازخوردهای خوب در سال‌های گذشته هیئت رزمندگان اسلام سعی دارد از توانایی و مدیحه‌سرای مداحان بومی استفاده کند.

مسئول هئیت رزمندگان اسلام اضافه کرد: برگزاری همایش جوانان عاشورایی از مهمترین برنامه‌های هیئت در طی دهه اول محرم است.

وی با اشاره به پیام ویژه محرم که همان امربه‌معروف و نهی از منکر است گفت: فریضه الهی امربه‌معروف و نهی از منکر جایگاه ویژه‌ای در دستورات دینی مسلمانان دارد و باید هر کسی درجهت تحقق این فریضه تلاش کند.

مسئول هئیت رزمندگان ادامه داد: درعرصه فرهنگی و معرفت افزایی برنامه‌هایی چون سخنرانی، چاپ بروشور فعالیت‌هایی هستند که در هیات رزمندگان برگزار خواهد شد.

مددخانی در ارتباط با رسالت ویژه هیئت رزمندگان اظهار کرد: این هیات بعد از جنگ به همت رزمندگان در نقاط مختلف کشور بر پا شد و از اهداف مهم آن برپایی هیات‌های عزاداری به دور از انحراف و شناساندن شور و شعور حسینی است.

این مسئول توضیح داد: همزمان با ایام شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، پیکر پاک 2 شهید گمنام دفاع مقدس درشهرستان بیدستان با حضور مردم شهید پرور تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

وی در خاتمه اضافه کرد: این دو شهید عزیز در عملیات‌های خیبر و آفندی مجنون توسط ستاد کمیته جستجوی مفقودین و شهدای گمنام از خاک عراق تفحص و بعد از گذشت ۳۱ سال به میهن عزیزمان بازگشتند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *