سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۳

ایتالیا فردا (سه‌شنبه) در حالی به ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا می‌رسد که نخست وزیر جوان آن وعده تغییراتی تاریخی در این اتحادیه را…

ایتالیا فردا (سه‌شنبه) در حالی به ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا می‌رسد که نخست وزیر جوان آن وعده تغییراتی تاریخی در این اتحادیه را داده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این در حالی است که نخست وزیر این کشور خواهان یک شروع جدید در رابطه کشورش با اتحادیه اروپا شده و تاکید کرده رشد اقتصادی برای مبارزه با احساسات ضد اتحادیه اروپا ضروری است.

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا هشدار داد اروپا در یک تقاطع قرار دارد و باید افرادی را که از سالها افول اقتصادی و رکود خسته شدند به خود جذب کند.

رنتزی در اظهاراتی که چند روز پیش، پیش از نشست رهبران اتحادیه اروپا در شهر “ایپرس” بلژیک در بطن جبهه‌های جنگ جهانی اول ایراد کرد گفت: اروپا نمی‌تواند تنها جای متمم‌های قانونی، جر و بحث‌ها، پارامترها، محذوریت‌ها و ناکجا آبادی پر از بروکراسی باشد.

وی افزود: هزاران جوان به این خاطر کشته نشدند که ما بر سر پارامترها مشاجره کنیم.

رنتزی تاکید کرد: اروپا تبدیل به یک پیرزن ملال‌آور شده و در اعدادی که هیچ روحی ندارند غرق شده است.

وی همچنین هشدار داد که اروپا با خطر از دست دادن یک فرصت تاریخی برای تغییر روبرو است.

نخست وزیر فعال 39 ساله ایتالیا که در ماه فوریه پس از آنکه نخست وزیر سابق نتوانست رشد اقتصادی را تقویت کند جایگزین او شد، اعلام کرده که اقبال انتخاباتی احزاب مخالف اتحادیه اروپا در کشورهایی مثل فرانسه، انگلیس و دانمارک، نشان دهنده خشم بر سر ریاضت اقتصادی است که بسیار جدی‌تر و چشم‌گیرتر از آن چیزی است که ما بتوانیم تصور کنیم.

رنتزی که کشورش بدهی عمومی عظیمی معادل 135 درصد از تولید ناخالص ملی دارد، همراه با فرانسه خواهان انعطاف مالی در اروپا در ازای اصلاحات ساختاری با تاثیر مثبت بر رشد اقتصادی شد.

وی که سابق بر این شهردار فلورانس ایتالیا بوده وعده داده که به قوانین مربوط به سقف بدهی 3 درصدی مورد توافق در اتحادیه اروپا احترام می‌گذارد.

رنتزی همچنین هشدار داده که اگر رشد اقتصادی ایجاد نشود امکان هیچ ثباتی وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.